Michał Madanowicz Michał Madanowicz 03.04.2014 17:20
Kim jest Ishmael z Metal Gear Solid V: The Phantom Pain? Chyba poznaliśmy odpowiedź
1976V

Kim jest Ishmael z Metal Gear Solid V: The Phantom Pain? Chyba poznaliśmy odpowiedź

Hideo Kojima znany jest powszechnie z wodzenia za nos fanów serii MGS. Nie wszystkie smaczki, które mistrz przygotował dla graczy, są jednak odkrywane od razu, jak chociażby cała kampania z Moby Dick Studios i Metal Gear Solid V: The Phantom Pain (PS4), którą wielu analizuje do dziś. W Metal Gear Solid V: Ground Zeroes (PS4) Kojima ukrył sprytnie małą podpowiedź dotyczącą postaci występującej prawdopodobnie w obu produkcjach - Ishmaela.

Z góry zaznaczam, że mamy tutaj do czynienia ze SPOILERAMI, więc jeśli ktoś w GZ jeszcze nie grał, a nie chce psuć sobie zabawy, to radzę przestać czytać właśnie w tym momencie.

Przyznaje bez bicia, że główną misję fabularną w Ground Zeroes przeszedłem kilkanaście razy, a i tak nie zwróciłem uwagi na to, co skrzętnie wyłapał youtuber YongYea. Zapewne każdy fan serii kojarzy postać Ishmaela z pierwszego zwiastuna The Phantom Pain. To właśnie on, jegomość w zabandażowanej twarzy, pomaga Big Bossowi uciec ze szpitala, w którym ten spędził 9 lat będąc w śpiączce. Już wcześniej zwrócono uwagę na to, że postać ta przemawia podobnie jak Snake głosem Kiefera Sutherlanda, co może po prostu oznaczać, że jest ona wytworem wyobraźni głównego bohatera. Nowa teoria każe jednak sądzić, że Ishmael jest jak najbardziej prawdziwy i zobaczyć możemy go w finale Ground Zeroes.

Kiedy Big Boss dostarcza śmigłowcem Paz i Chico do bazy MSF na morzu karaibskim, towarzyszy mu medyk. W trakcie lotu okazuje się, że w brzuchu Paz znajduje się zaszyta bomba, którą medyk z pomocą Snake'a i Chico stara się wyjąć. W tym miejscu warto zwrócić uwagę na to, że ujęcia przygotowane są w ten sposób, abyśmy nie mogli zobaczyć twarzy ratownika medycznego. Widzimy jego ręce, sylwetkę, słyszymy głos. I to właśnie ten ostatni element jest wskazówką naprowadzającą na Ishmaela. YongYea przetworzył głos medyka, odtwarzając go w innej tonacji. Efekt? Kiefer Sutherland. Równie istotna jest scena, w której medyk osłania Big Bossa własnym ciałem przed impetem wybuchającej na ich oczach Paz, przyjmując w ten sposób największe obrażenia na siebie. Poparzeniom ulega przede wszystkim jego twarz, więc związek z Ishmaelem jest aż nadto oczywisty. Co więcej, w The Phantom Pain Ishmael wstrzykuje Big Bossowi lek, co wskazywałoby na to, że posiada przynajmniej podstawową wiedzę medyczną.

Więcej dowiecie się z poniższego wideo.

Źródło: www.youtube.com

Tagi: ground zeroes Hideo Kojima ishmael kiefer sutherland Metal Gear Solid the phantom pain