Bartek Wiak Bartek Wiak 20.03.2014 19:51
Unity Technologies ujawnia kolejną wersję silnika
479V

Unity Technologies ujawnia kolejną wersję silnika

Tegoroczne GDC ujawniło sporo silników do nowych gier. Pisaliśmy o Unreal Engine 4, CryEngine i Snowdrop. Do tego zestawu należy również doliczyć Unity. Unity Technologies ujawniło właśnie piątą wersję ich tworu oferująca znacznie więcej możliwości niż poprzednicy. 

Najnowszy paczka zawiera sporo przydatnych narzędzi, które powinny umożliwić twórcom multiplatformowych gier na wykreowanie znacznie bardziej zaawansowanych produktów. Wszystkie zmiany wprowadzone do silnika mają zasięg niemal globalny. Do tej pory z Unity skorzystało ponad 2.5 miliona deweloperów. Każda, nawet najdrobniejsza zmiana wpłynie więc na tysiące nadchodzących gier.

Unity 5 to sporej wielkości aktualizacja do Unity Engine, której jednym z kluczowych elementów jest wprowadzony system Enlighten. Jest to bazujący na czasie rzeczywistym system świateł pozorujących realne oświetlenie. Światła i cienie zmieniają się w zależności od wyglądu lokacji, zmian na niej czy po prostu ruchu bohatera. Jako przykład działania Enlighten służy słońce. Gdy deweloper umieści takie na wybranej przez siebie scenie, będzie mógł zaobserwować, że cień będzie się poruszał zgodnie z ruchem gwiazdy.

Silnik jest również wyposażony w oparte na fizyce shadery, które dostarczają wystarczająco dużo mocy by "wyrenderować wysokiej jakości postacie, otoczenie, światła i efekty". Silnik okazuje się być bardzo wydajnym jeśli chodzi o tworzenie efektów opartych na zunifikowanych shaderach. Podobno ma też dostarczyć niesamowitych doznań dźwiękowych.

Źródło: http://venturebeat.com/

Tagi: