Paweł Musiolik Paweł Musiolik 20.03.2014 16:51
Dark Souls II szturmem wzięło Japonię. PlayStation 4 za to sprzedaje się gorzej niż PS Vita
689V

Dark Souls II szturmem wzięło Japonię. PlayStation 4 za to sprzedaje się gorzej niż PS Vita

Dotarły do nas kolejne wyniki sprzedaży gier i konsol w Japonii. I patrząc na to, jak sobie radzi PS4 - można wysunąć nieprzyjemne dla Sony wnioski. Na ten moment, bo dobrym starcie, PlayStation 4 sprzedaje się lepiej tylko od GameCube'a i PlayStation 3. Na drugim biegunie za to swoi Dark Souls II, które szturmem wzięło listy sprzedaży.

Konsola Sony w minionym tygodniu znalazła 29,677 nabywców, co w teorii nie jest jakimś złym wynikiem patrząc na to, że w Japonii nie bardzo jest w co grać. Ale gdy spojrzymy na PS Vita, która traktowana jak czarna owca SCE, to ta sprzedała się w ilości przekraczającej 29,717 sztuk. Można więc zacząć zastanawiać się nad optyką obu konsol. Albo przyznamy sami sobie, że z Vitą nie jest aż tak źle, albo przyznajemy, że PS4 będzie miało niesamowicie pod górkę.

Oczywiście za Sony przemawia wsparcie deweloperów 3rd party, zapowiedzi Final Fantasy XV (PS4), Kingdom Hearts III (PS4) i kolejnych, znanych serii. Ale na to trzeba poczekać kilkanaście, o ile nie kilkadziesiąt miesięcy.

Z drugiej strony, From Software ma z czego się cieszyć. Dark Souls II (PS3) sprzedało się w 255,197 sztukach na PS3, a na XBoksie 360 w zawrotnej ilości 5,950 sztuk. Co ciekawe, Dark Souls (PS3) w pierwszym dniu sprzedaży na PS3 sprzedało się gorzej, bo w ilości wynoszącej 228,872 sztuk. Jest więc z czego się cieszyć.

Źródło: Media Create

Tagi: dark souls ii From Software japonia PlayStation 4 playstation vita