Daniel Stroński Daniel Stroński 17.03.2014 17:48
Metal Gear Solid V: Ground Zeroes nie będzie miało platyny na PS4, Kojima wyjaśnia
1026V

Metal Gear Solid V: Ground Zeroes nie będzie miało platyny na PS4, Kojima wyjaśnia

Posiadanie przez grę dostępnego do zdobycia platynowego trofea zaczęło definiować pozycję jako "duży tytuł". Prolog Metal Gear Solid V: The Phantom Pain (PS4), Ground Zeroes, platyny mieć nie będzie. Hideo Kojima stara się wyjaśnić sytuację.

Wśród dziesiątek tweetów Hideo Kojimy z przeróżnymi zdjęciami wszystkiego, co ojciec serii Metal Gear ma w zasięgu wzroku, znaleźć można taki wpis:

Powód, dla którego GZ nie posiada platynowego trofeum na PS4, to regulamin Sony. Nie pozwalają nam do dodać do gry w niepełnej cenie pudełkowej.

Jeśli rzeczywiście taka zasada obowiązuje na PS4 (bo wiele cyfrowych pozycji na PS3 platynę posiadało) to co z Resogun czy Dead Nation? Co ze Striderem i Trine 2: Complete Story? Że nie wyszły w pudełkach? Angry Birds Star Wars wyszło i platynowy pucharek posiada.

Nie ma co ruszać na wojnę z powodu mniejszej ilości osiągnięć do zdobycia, nie to jest najważniejsze. Problemem tkwi w mydleniu oczu graczom lub nieprzestrzegany regulamin Sony.

Czyżby Metal Gear Solid V: Ground Zeroes (PS4) było tak niewielką grą (w końcu waży niecałe 4 GB), by stwierdzono, że nie posiada wystarczająco dużo zawartości dla kilkudziesięciu pucharków?

Tagi: