Paweł Musiolik Paweł Musiolik 21.12.2013 11:23
Kolejny dowód, że PlayStation 4 jest znacznie mocniejsze od Xbox One?
3953V

Kolejny dowód, że PlayStation 4 jest znacznie mocniejsze od Xbox One?

Kwestia mocy konsoli to temat, który zawsze porusza wojujących ze sobą graczy z dwóch obozów. Gdy kilka miesięcy temu, przedstawiciel Microsoftu informował o podniesieniu taktowania procesora w Xbox One, fani firmy mogli się cieszyć z przewagi nad Sony. Jednak najnowsze informacje wskazują to, że procesor w PS4 jest po prostu mocniejszy.

O sprawie napisał serwis GamingBolt, który powołał się na benchmark wykonany w Substance Engine będący middlewarem odpowiadającym za kompresję materiałów w czasie rzeczywistym oraz dynamiczne efekty w czasie rzeczywistym. Silnik ten wspiera praktycznie każdy dostępny na rynku sprzęt, co pozwoliło na porównanie szybkości jaką można uzyskać.

Całość opiera się wyłącznie na mocy CPU, co tłumaczy gigantyczną przewagę intelowskiego Core i7.

Substance Engine_Texture Generation

Jak jednak widzicie, PS4 ma przewagę 2 MB/s sekundę od Xboksa One, co pokazuje wprost - procesor w konsoli Sony jest mocniejszy. Nie wiadomo, czy chodzi o taktowanie na temat którego Sony milczy i nie podało nigdy oficjalnie ile wynosi, czy może o wykorzystanie większej ilości rdzeni w pracy. Co ciekawe, jeden z deweloperów na forum NeoGAF po pojawieniu się tej informacji skomentował sprawę prosto:

Tak, z procesora będącego w PS4 można wyciągnąć więcej niż z XBoksa One.

Szach-mat?

Źródło: http://gamingbolt.com/

Tagi: