Bartek Wiak Bartek Wiak 04.12.2013 20:19
GTA V wielkim wygranym PlayStation Awards
1397V

GTA V wielkim wygranym PlayStation Awards

Sony Computer Entertainment co roku organizuje PlayStation Awards, na którym koronuje najlepiej sprzedające się produkcje, oraz te, które w jakiś znaczący sposób wyróżniły się na rynku gier. Najznakomitsze, platynowe odznaczenie trafiło się GTA V.

Żeby otrzymać Platynowy pucharek tytuł musiał rozejść się w ponad milionie egzemplarzy w przeciągu jednego roku. Grand Theft Auto V jest pierwszą grą, która spełniła ten warunek, ale nie pierwszą, która otrzymała to odznaczenie.

Poza GTA nagrodami pochwalić się mogą: Tales of Xillia 2, World Soccer Winning Eleven 2013, Yakuza 5: Dreams, Call of Duty: Black Ops II, Metal Gear Rising: Revengeance, One Piece: Pirate Warriors 2, JoJo’s Bizarre Adventure: All-Star Battle i Dragon’s Crown. Są to gry, które imprezę opuściły bogatsze o złote odznaczenie.

Dziesięć produkcji uznanych za warte naszej uwagi, wybranych przez graczy to: Persona 4: Golden, Dragon’s Crown, Toukiden: Age of Demons, The Legend of Heroes: Trails in the Flash, Killzone: Mercenary, The Last of Us, Beyond: Two Souls, Soul Sacrifice i Tomb Raider.

Wreszcie tytuły, które zostały odznaczone za wniesienie czegoś nowego do branży, lub też okazały się być bardzo dobrymi w swoich kategoriach: Phantasy Star Online 2, Final Fantasy XIV: A Realm Reborn i Cytus Lambda.
 

Tagi: japonia playstation awards