Mateusz Greloch Mateusz Greloch 15.11.2013 10:39
TowerFall Ascension kolejnym indykiem na PlayStation 4
357V

TowerFall Ascension kolejnym indykiem na PlayStation 4

TowerFall Ascension to kanadyjska gra indie, która jest tytułem przeznaczonym do rozgrywki dla wielu graczy, czy to w co-opie, czy to rywalizując między sobą. Prosta grafika, jeszcze prostsze zasady i tona zabawy, którą docenią przede wszystkim Ci, których motywuje solidna  rywalizacja.

Na czym dokładnie polega rozgrywka? Czwórka graczy łapie za łuk i zamknięta w specjalnych arenach walczy o nabicie jak największej ilości punktów w trybie kooperacji, lub o przetrwanie w przeróżnych rodzajach pojedynków. Oprócz standardowych strzał, gracze mogą otwierać skrzynki, zawierające różne ich wariacje, np. przebijającą lub wiercącą strzałę, dla której twarde podłoże nie stanowi żadnego problemu i przechodzi przez nie jak rozgrzany nóz przez masło.

[Obiekt musi mieć rozszerzenie SWF. Kod zablokowany]

Ascension to rozszerzona wersja gry, która jest już obecna na pecetach i oferuje m.in.:

  • 50 nowych poziomów
  • 4 nowych bohaterów
  • tryb Quest dla 12 graczy jednocześnie
  • 6 dodatkowych ulepszeń broni

Patrząc na popularność tego typu indyków, TowerFall Ascension może stanowić niezłą odskocznię od wysokobudżetowych produkcji AAA, a jak twierdzi sam twórca, w dobie gier multiplayer, gra powinna znaleźć stałe grono odbiorców, którzy docenią opcję gry w cztery osoby na jednej kanapie.

 

Źródło: PlayStation Blog

Tagi: indie playstation 4 TowerFall Ascension wideo