Gaikai na PS4, PS3 i PS Vita zawita do Stanów w 2014 roku

W wywiadzie dla EDGE Online, Jim Ryan poruszył kwestię ewentualnego uruchomienia usługi Gaikai w Stanach i Europie oraz dlaczego nie poinformowano o tym na tegorocznych targach Gamescom w Kolonii.W wywiadzie dla EDGE Online, Jim Ryan poruszył kwestię ewentualnego uruchomienia usługi Gaikai w Stanach i Europie oraz dlaczego nie poinformowano o tym na tegorocznych targach Gamescom w Kolonii.
Jim potwierdził, że Sony planuje uruchomić usługę w Stanach mniej więcej na początku 2014 roku. Japońska firma na dzień dzisiejszy nie ma konkretnej daty wprowadzenia Gaikai do Europy, jednak docelowo ma ono działać na PS4, PS3 i PS Vita. Niektórych zdziwił fakt, że nie poruszono daty premiery podczas Gamescomu, jednak Ryan i na to ma odpowiedź:
Plan przewiduje wystartowanie Gaikai w Stanach gdzieś na początku 2014 roku, począwszy od udostępnienia usługi dla PlayStation 4 i PlayStation Vita, a w późniejszym okresie także na PlayStation 3. Nie wspominaliśmy o tym na Gamescomie, bowiem jest to impreza typowo europejska, a wiadomość dotyczy rynku amerykańskiego.




Przypominamy, że Gaikai to usługa, która pozwala na streamowanie gier z PS3 w locie, bezpośrednio z serwerów firmy. W ten sposób nie musimy posiadać nośnika, by zagrać w ulubione gry. Działa to na tej zasadzie, że gra odpalana jest bezpośrednio przez serwery Gaikai, a użytkownik dostaje tylko sygnał wideo, który dany serwer generuje.
Ponoć znacznie poprawiono opóźnienia, choć w dalszym ciągu wymaga to szerokopasmowego dostępu do internetu, o prędkości, która na dzień dzisiejszy nie jest zagwarantowana na terenie całej Europy. Zapewne to właśnie powstrzymuje Sony przed wprowadzeniem usługi na starym kontynencie.