Maciej Marchewka Maciej Marchewka 30.04.2010 07:32
Finish the fight
574V

Finish the fight

Po latach masterowaniach tej samej idei, kilku eksperymentach zarówno growych, książkowych i filmowych, uniwersum Halo ma się ostatecznie ku końcowi. Czy to możliwe, że Halo: Reach będzie ostatnim rozdziałem w wojnie ludzi z Covenantami?xxxxx

 

Wprawdzie zamknięcie historii, przynajmniej na płaszczyźnie gier, miało mieć już miejsce przy okazji Halo 3 (słynny slogan "Finish the fight"), tym jednak razem deweloper podjął w tym temacie ostateczną decyzję. Przekazał ją nam ustami jednego z bossów studia - Briana Jarrarda.

 

"Oczywiście do uniwersum Halo wciąż jesteśmy przywiązani ze względu na nadchodzące Reach, jednak po nim nie będziemy już zajmować się produkcją żadnych kolejnych części serii. Definitywnie."

 

A więc na tym koniec. Jedna z najlepszych growych serii przechodzi do historii, a Bungie całkowicie skupia się na promowaniu nowego, tym razem multiplatformowego uniwersum. Czy to możliwe, że naprawdę nigdy więcej już nie zobaczymy "laserków-blasterków"? Choć nie jestem zaślepionych fanboyem serii, doniesienie chwyciło mnie za serce.

Tagi: Activision Bungie Halo: Reach