chomikdrake@gmail.com chomikdrake@gmail.com 04.11.2012 12:00
LittleBigPlanet Karting w pigułce!
594V

LittleBigPlanet Karting w pigułce!

Sackboy od jakiegoś czasu jest ma status maskotki Sony i PlayStation 3, zastępując poprzednie ikony elektrycznej rozgrywki, w tym Crasha Bandicoota. Rzeczony jamraj pasiasty doczekał się już swojej gry o wyścigach gokartowych, zatem ten sam musiał los spotkał milusińskiego Szmatka. Jak się zapowiada LittleBigPlanet Karting?
Sackboy od jakiegoś czasu jest ma status maskotki Sony i PlayStation 3, zastępując poprzednie ikony elektrycznej rozgrywki, w tym Crasha Bandicoota. Rzeczony jamraj pasiasty doczekał się już swojej gry o wyścigach gokartowych, zatem ten sam musiał los spotkał milusińskiego Szmatka. Jak się zapowiada LittleBigPlanet Karting?


Nadchodzi LittleBigPlanet Karting. Co wiemy?
--> Tak jak w wypadku LittleBigPlanet na PS Vita produkcją LittleBigPlanet Karting nie zajmie się Media Molecule, odpowiedzialne za stacjonarne odsłony serii. Pałeczkę przejmuje United Front Games, które ma na swoim koncie Sleeping Dogs oraz... ModNation Racers!

--> Gra powstaje jedynie na PS3, choć wersja na PSV nie jest wykluczona i wydawałaby się być strzałem w dziesiątkę, patrząc na obecny line-up Vity.

--> Do LBP Karting zapożyczone zostało sporo mechanik i elementów kojarzonych z serią, np. podczas jazdy na trasach zbieramy bańki, a w momencie respawnu słyszymy dźwięk, który jest odtwarzany przy ponowny pojawieniu się Szmatka na planszy.

--> Trzon rozgrywki stanowią wyścigi gokartowe z udziałem milusińskich bohaterów LittleBigPlanet.

--> Tradycyjnie dla serii otrzymamy szerokie możliwości edycji postaci, tras, gokartów, aren i broni. Dodatkowo, będzie można używać - jak to ładnie określono - "elementów sfotografowanych w realnym świecie".--> Identycznie jak w LBP na PSV, rozmiary map będą zawierały się w kilkuset kilobajtach, zatem ściągnięcie mapy i samotna rozgrywka na niej nie będzie stanowić problemu dla osób z wolnym łączem.

--> LBP Karting zawierać będzie... tryb fabularny. W LBPK zostanie opowiedziana pewna historia, a co więcej, czekają nas potyczki z bossami.

--> Już standardowo w serii, otrzymamy możliwość tworzenia własnych przerywników filmowych, które posłużą nam nie tylko w opowiadaniu stworzonej przez siebie historii, ale również pomogą wytłumaczyć zasady panujące na zaprojektowanej przez siebie planszy.

--> William Ho z United Front Games, zapytany o różnice pomiędzy ModNation Racers oraz LBP Karting, udzielił niepokojącej odpowiedzi:
Ściganie się w obu grach jest identyczne. Od uczucia prędkości, przez prowadzenie pojazdu, po drifting. Zmień Mody na Sackboy'ów i będziesz miał klarowny obraz tego, czego oczekiwać. (...) Jeśli nie spodobają Ci się dostarczone przez nas bronie, możesz je zmienić. Możesz zmienić ich wygląd oraz sposób ich działania. Możesz nawet stworzyć swój arsenał od podstaw.

--> Jeżeli ktoś ma już dokupione DLC z kostiumami do LBP2, to ma powody do radości, ponieważ owych kostiumów będzie mógł używać w LBP Karting.--> Po meczu w trybie gry wieloosobowej przeprowadzane będą głosowania na kolejną mapę, na której odbędzie się nadchodzący mecz. Plansze będą wybierane nie tylko spośród tych z trybu Story, ale również z wrzuconych do sieci przez graczy.

--> Za odpowiednią selekcję odpowiadać będzie system oceniania (proponowane plansze nie mogą schodzić oceną poniżej pewnego poziomu), więc jeżeli wasz poziom zbierze wysoką średnią, to może nawet sami kiedyś na niego traficie.

--> Podczas dostępnej bety gry, gracze narzekali na to, że nie da się natychmiastowo przejechać trasy, wchodząc prosto z poziomu menu (jednym kliknięciem). Twórcy obiecali, że zadbają o to, aby taka możliwość znalazła się w grze.

--> W wywiadzie przeprowadzonym przez Mikołaja z Jen Timms (producentką z United Front Games) przekonuje, że nawet jeżeli ktoś nie przepada za uniwersum LittleBigPlanet, ale jest fanem wyścigów gokartowych, to śmiało może sięgać po ich produkcję.--> Jednocześnie zapewnia, że zdobyte doświadczenie i otrzymane od graczy opinie dotyczące ModNations Racers, znacznie im pomagają w dopasowaniu rozgrywki do gustu graczy.

--> Oprócz tradycyjnych wyścigów na okrążenia, zagramy też w Deathmatch, zajmowanie powierzchni planszy liczone w kafelkach pokolorowanych barwą zespołu, jazda z punktu A do B oraz zaliczanie bramek.

--> W trybie fabularnym zagramy w kooperacji z drugą osobą, natomiast multi pozwoli grać jednocześnie ośmiu osobom.

--> Kiedy posadzimy Sackboya za wirtualnym kółkiem gokarta? Już na dniach, bo 7 listopada. [Chomik]

PROGNOZA PS3SITE


Tagi: karting lbp littlebigplanet Sony united front games w pigułce