admin admin 05.03.2010 20:39
Dwóch ludzi kontra Activision
349V

Dwóch ludzi kontra Activision

Ta "dwójka" to założyciele Infinity Ward: Jason West oraz Vince Zampella. A jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze.

Ta "dwójka" to założyciele Infinity Ward: Jason West oraz Vince Zampella. A jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze.Nie inaczej jest i w tym przypadku. Jak czytamy w wystosowanym 3 marca pozwie, panowie ubiegają się o część należności pochodzących ze sprzedaży gry. Korporacja już zareagowała, publikując wczoraj oficjalne oświadczenie o następującej treści:
Activision jest zawiedzione, że panowie Zampella i West zdecydowali się złożyć pozew sądowy i uważa, że ich roszczenia są bezpodstawne [oryg. meritless - dop. redakcji]. Przez osiem lat aukcjonariusze Activision wspierali niniejszych wykonawców kapitałem niezbędnym im do założenia Infnity Ward, a także udzielając im pomocy finansowej i materialnej [oryg. resources - dop. redakcji], zapewniając jednocześnie kreatywną niezależność dzięki której osiągnęli olbrzymi sukces zawodowy i osobisty.

Ze swojej strony Activision oczekuje honorowania danych przez nich obligacji, tak jak od pozostałych wykonawców cieszących się zaufaniem firmy. Korporacja wykazała się niebywałą cierpliwością i ma nadzieję, że jej racje zostaną ugratyfikowane prawnie w wyniku toku postępowania i podjętych działań. Activision podkreśla swoje przywiązanie do serii Call of Duty, która jest jej własnością, i będzie kontynuuowała produkcję ekscytujących i innowacyjnych gier dla milionów fanów.

Ciekawe, jak dalej potoczą się losy tych zmagań... Czy dojdzie do precedensu i mali pokonają wielkich? Zobaczymy. Mam jednak jedną obawę - czy oby nie stracimy na tym my, Gracze?

Tagi: