Piotr Rozbicki Piotr Rozbicki 06.09.2018 17:56
Kingdoms of Amalur ma szansę na powrót! THQ Nordic nabyło prawa do marki
965V

Kingdoms of Amalur ma szansę na powrót! THQ Nordic nabyło prawa do marki

Mam świetną wiadomość dla wszystkich fanów Kingdoms of Amalur: Reckoning. Wszystko bowiem wskazuje na to, że marka wraca do życia po wielu latach zawieszenia w niebycie.

Można powiedzieć, że historia gry Kingdoms of Amalur: Reckoning nadawałaby się na grecką tragedię. Przygotowany przez 38 Studios oraz Big Huge Games RPG akcji wydany został w 2012 roku na PS3, X360 i PC. Został bardzo ciepło przyjęty zarówno przez krytyków, jak i graczy. Niestety, nie przełożyło się to na zadowalającą sprzedaż, a to i tak był dopiero początek kłopotów tego IP. Firma 38 Studios popadła w ogromne długi, musiała ogłosić upadłość, zaś w wyniku zaciągniętych na potrzeby produkcji zobowiązań przyciągnęła uwagę organów ścigania.

Studio zlikwidowano, o wszelkich planach na sequel zapomniano, zaś sama marka Kingdoms of Amalur wpadła do swoistego limbo, w którym nikt nie chciał jej zakupić. Ta sytuacja trwała przez wiele lat i ku rozpaczy fanów jednej z najbardziej niedocenionych gier poprzedniej generacji nie było mowy nie tylko o kontynuacji, ale nawet remasterze oryginału. Gra nie mogła się pojawić nawet we wstecznej kompatybilności na XOne.

Sam jestem jej miłośnikiem i w Amalur spędziłem swego czasu dziesiątki godzin. Dziś jednak nadszedł dzień tych dobrych wiadomości, bowiem THQ Nordic na Twitterze oraz w oficjalnym komunikacie prasowym pochwaliło się zakupieniem wszystkich assetów 38 Studios. Nie ogranicza się to jedynie do samego KoA: Reckoning, ale również anulowanego projektu MMORPG o nazwie kodowej "Copernicus".

Nie wiem jak Wy, ale ja się ogromnie cieszę. Gra do dziś pozostaje unikalnym połączeniem RPG i slashera pokroju Devil May Cry czy God of War. Oczywiście od przejęcia IP do realizacji projektów z nim związanych jeszcze długa droga, ale jeśli spojrzymy na ostatnie posunięcia THQ Nordic, to możemy spoglądać w przyszłość z nadzieją. 

Tagi: 38 studios Kingdoms of Amalur: Reckoning THQ Nordic