Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.09.2018 08:15
Premier chwali branżę gier: „to perełka eksportowa”
1299V

Premier chwali branżę gier: „to perełka eksportowa”

Polscy politycy coraz częściej w superlatywach wypowiadają się na temat branży gier. Rząd chce pomagać deweloperom i może nawet powstać specjalny program, który pomoże w rozwoju firm oraz oczywiście przyszłych produkcji.

Na Forum Ekonomicznym w Krnicy-Zdrój odbyła się debata poświęcona sektorowi gier, podczas której wypowiedział się premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu nie szczędził ciepłych słów w kierunku naszej branży.

Rząd chce promować Polskę za pomocą gier. Ulgi podatkowe dla producentów „gier kulturowych”

3 miesiące temu odbyło się pierwsze spotkanie z przedstawicielami branży gier, podczas którego ustalono, że niezbędne jest odpowiednie kształcenie programistów, scenarzystów oraz informatyków. W trakcie wydarzenia został poruszony temat ulgi podatkowej dla deweloperów, którzy za pomocą gier mogliby odpowiednio promować Polskę – szczegóły znajdziecie pod powyższym odnośnikiem.

"Chcemy jako rząd pomagać, po pierwszym spotkaniu z branżą mamy zaadresowane kierunki kształcenia. Chodzi zarówno o licea, szkoły branżowe, chcemy spojrzeć na cały system - tak, by z gamingu narodziło się coś więcej, by inne branże się z nim przenikały. Aby sprzedawać tę wiedzę na całym świecie z ogromną korzyścią dla pracowników, dla całej Polski"

Premier Mateusz Morawiecki określił naszą branżę jako perła: "Chcemy, aby nasza perełka eksportowa rosła i stała się perłą za granicą" i nie jest to oczywiście specjalne zaskoczenie, ponieważ według najnowszych danych na rynku działa aż 330 firm tworzących gry, a aż 18 jest notowanych na GPW.

Szef rządu powiedział nawet, że gry powinny uczyć młodzież:

"Życzyłbym sobie, aby młodzież uczyła się poprzez granie: polskiej literatury, historii, aby kształtować przestrzeń w astronomii, fizyce, wiedzę, że e-sport może się przenikać z innymi dziedzinami."

Polscy deweloperzy tworzą wyjątkowe przygody, które zdaniem premiera w idealny sposób promują nasz kraj:

"Trudno mi sobie wyobrazić lepszą promocję Polski niż to, co robi przemysł gamingowy. To fantastyczna robota w wielu obszarach: kształtujecie ludzi, których kreatywność może być zastosowana w wielu innych dziedzinach, promujecie Polskę, ale przyczyniacie się bezpośrednio do rozwoju gospodarczego. Kapitał intelektualny, duchowy sprzęgnięte w rozwój gospodarczy tworzą wyższą wartość dodaną."

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ocenia, że rozwój sektora gier może w istotny sposób przyczynić się do rozwoju gospodarczego Polski, więc powyższe słowa wypowiedziane przez przedstawiciela rządu nie powinny nikogo specjalnie dziwić.

Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/premier-mateusz-morawiecki-o-esporcie-i-sektorze-gier-branza-gier-to-perelka-eksportowa

Tagi: polityka polska premier rząd