Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.08.2018 08:45
Crystal Dynamics otwiera nowe studio. Zespół pomoże przy The Avengers Project
604V

Crystal Dynamics otwiera nowe studio. Zespół pomoże przy The Avengers Project

Nadal nie zobaczyliśmy konkretnej prezentacji The Avengers Project, ale możecie mieć pewność, że produkcja będzie rozwijana przez kolejną ekipę. Crystal Dynamics zdecydowało się otworzyć nową siedzibę dla między innymi tej produkcji.

The Avengers Project to największa zachodnia produkcja Square Enix, która jest przygotowywana przez Crystal Dynamics (twórcy ostatnich przygód Lary Croft) i zespół jest wspierany przez Eidos Montreal (deweloperzy Deus Ex). Gra jest pierwszą z wielu pozycji rozwijanych we współpracy z Marvelem.

The Avengers Project jest rozwijany przez wielu doświadczonych deweloperów. Nadciąga gra jako usługa

Najwidoczniej szefowie Crystal Dynamics zdecydowali, że potrzebują dodatkowych rąk do pracy. Firma potwierdziła stworzenie Crystal Northwest, które będzie zarządzane przez doświadczonych deweloperów – Chad Queen oraz James Loe znajdują się w branży od ponad 20 lat.

Według oficjalnych informacji zespół nie powstał, by kreować przykładowo nową zawartość, ponieważ Crystal Northwest ma aktualnie skupić się na rozwoju technologii i narzędzi, które będą wykorzystywane przez Crystal Dynamics. Pierwszym tytułem czerpiącym garściami z nowości będzie wspomniany The Avengers Project.

Scot Amos – jeden z szefów Crystal Dynamics – podkreślił, że firma wciąż rozszerza swój zespół, by mieć pewność, że wrzuci na rynek wyjątkowe doświadczenie. Studio w ostatnich miesiącach przejęło wiele talentów z branży (między innymi jeden z głównych projektantów walki z God of War 2018 – Vincent Napoli) i do ekipy dołączyli przedstawiciele między innymi Naughty Dog, Pixar, Santa Monica Studios, czy też Electronic Arts.

Crystal Dynamics ponownie podkreśla, że The Avengers Project jest najambitniejszym tytułem w historii studia, ale wciąż nie otrzymaliśmy konkretnych informacji, kiedy możemy liczyć na pełną prezentację tytułu. Square Enix zapowiedziało wielką współpracę z Marvelem dokładnie 26 stycznia 2017 roku. Wtedy też zobaczyliśmy poniższą zajawkę, poznaliśmy wstępną nazwę i wciąż czekamy na pokaz gry.

Źródło: https://www.dualshockers.com/crystal-dynamics-new-studio-crystal-northwest-avengers/

Tagi: Crystal Dynamics crystal northwest Square Enix The Avengers Project