SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.08.2018 11:24
Gracz oskarża Electronic Arts o usunięcie jego konta Origin z ponad 100 grami
5806V

Gracz oskarża Electronic Arts o usunięcie jego konta Origin z ponad 100 grami

Cyfrowa dystrybucja jest stosunkowo przyjemna, jednak sytuacja zmienia się w momencie, gdy gracz traci dostęp do swojego konta. Co zrobilibyście w momencie utraty cyfrowego dorobku wartego nawet kilkanaście tysięcy złotych? Pewien gracz jest w zasadzie bezsilny.

Jestem jednym z graczy, którzy cenią sobie cyfrową dystrybucję. Dostęp do wielu produkcji bez szukania płytki czasami ratuje sytuację, gdy w człowieku budzi się wewnętrzny leń nie ma siły przejść po schodach w poszukiwaniu odpowiedniego nośnika. Pewien klient Origin również sympatyzował z cyfrową biblioteką, ale w ostatnich dniach sporo się zmieniło.

Electronic Arts: streaming to przyszłość. Konsole stacjonarne pozostaną dla sentymentu

Użytkownik Reddit FlyingOfficer opisał swój spory problem – usunięto jego konto Origin z grami wartymi „tysiące dolarów”. Zainteresowany kontaktował się z Electronic Arts przez czat, e-mail, rozmowę telefoniczną, jednak nikt nie może mu pomóc.

Mężczyzna nie otrzymał jakiegokolwiek powiadomienia – czy to na smartfon lub e-mail – a jednocześnie korzysta z weryfikacji dwuetapowej, więc nikt nie mógł wkraść się na jego konto i następnie je usunąć. Pracownik Electronic Arts poinformował klienta o otrzymaniu „wniosku o usunięcie danych”, ale gdy gracz poprosiło dowody, to nie może ich otrzymać, bo... Nie ma możliwości zweryfikowania jego konta użytkownika lub jego roszczeń, ponieważ wszystkie informacje zostały na koncie, które już nie istnieje.

Sytuacja jest niezwykle interesująca, ponieważ choć przedstawiciel EA twierdzi, że „wypróbowano wszystkie możliwe sposoby” pomocy. Jednocześnie Elektronicy usunęli identyfikator sprawy, więc nie można śledzić korespondencji pomiędzy klientem a korporacją.

Po nagłośnieniu sprawy, Electronic Arts poprosiło FlyingOfficer o stworzenie nowego konta, do którego zostaną przypisane gry z serii Battlefield, jednak aktualnie mężczyzna nie otrzymał informacji o innych tytułach oraz całym swoim dorobku (między innymi statystyki, odblokowania) z różnych pozycji. Prawdopodobnie wszystko zostało utracone.

Źródło: https://gamingbolt.com/battlefield-5-player-accuses-ea-of-deleting-their-origin-account-containing-100s-of-games

Tagi: cyfrowa dystrybucja dystrybucja cyfrowa Electronic Arts