SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.08.2018 17:32
Devil May Cry 5 powstaje, bo fani chcą powrotu serii. Capcom spełnia marzenia
706V

Devil May Cry 5 powstaje, bo fani chcą powrotu serii. Capcom spełnia marzenia

Bardzo długo czekaliśmy na pełną prezentację Devil May Cry 5, ale możemy mieć pewność, że produkcja Capcomu trafi do wiernych fanów uniwersum już na początku przyszłego roku. Japończycy nie ukrywają, że decyzja dotycząca rozwoju gry zapadła właśnie z powodu miłośników serii.

Capcom wciąż nie potwierdził ostatecznej daty premiery Devil May Cry 5, ale produkcja ma trafić na rynek w pierwszych miesiącach roku. W rezultacie możecie mieć pewność, że najważniejsze decyzje dotyczące gry zostały już podjęte.

Devil May Cry 5 stawia na akcję, fotorealizm i 60 klatek na sekundę

Japończycy uważają, że ostatnia część Devil May Cry była świetna, jednak kilka podjętych przez Ninja Theory decyzji nie zostało dobrze przyjętych przez oddanych graczy. W rezultacie podczas kreowania nowej opowieści zespół zdecydował się podjąć decyzję i spełnić oczekiwania fanów – właśnie z tego powodu Devil May Cry 5 jest kontynuacją uznanej trylogii.

Stuart Turner (dyrektor operacyjny) oraz Antoine Molant (dyrektor marketingu) z europejskiego oddziału Capcomu wspomnieli, że cały projekt narodził się, ponieważ właśnie tego chcieli sympatycy serii.

„To słuszne powiedzieć, że jesteśmy bardzo skoncentrowani na fanach i informacjach zwrotnych. Niedawno widzieliśmy w mediach straszne historie o wydawcach, którzy naginają się do woli Internetu. Nie jestem za tak skrajnymi decyzjami. Ale na pewno w całej firmie istnieje chęć zadowolenia fanów.”

Deweloperzy podobno w tym wypadku nie słuchają skrajnych opinii, ale starają się wybrać te najciekawsze, które mogą faktycznie ulepszyć ich produkcję. Jednocześnie trzeba mieć świadomość, że Devil May Cry 5 nigdy nie otrzymałby zielonego światła, gdyby pozycja nie mogła osiągnąć oczekiwanych rezultatów.

DMC 5 ma sens z biznesowego punktu widzenia, więc autorzy chcą spełnić oczekiwania sympatyków uniwersum i po prostu dobrze sprzedać swoją przygodę.

Źródło: https://www.dualshockers.com/devil-may-cry-5-fans-wanted/

Tagi: Capcom Devil May Cry 5 dmc 5