Dragon Age 4 ma zadebiutować w 2020 roku

News
1572V
Dragon Age 4 ma zadebiutować w 2020 roku
Wojciech Gruszczyk | 02.08.2018, 08:13

BioWare według oficjalnych informacji skupia się wyłącznie nad Anthem, jednak najnowszy przeciek sugeruje zupełnie inną sytuację. Twórcy mają intensywnie rozwijać Dragon Age 4, które ma już nawet wstępną datę premiery.

O powstaniu Dragon Age 4 wiemy w zasadzie od dobrych kilkunastu miesięcy, jednak na początku roku pojawiły się plotki o całkowitym resecie projektu. W grze miało brakować „żywych elementów”, więc Electronic Arts zdecydowało się usunąć przygotowaną produkcję i twórcy podobno rozpoczęli prace od zera. Następnie Casey Hudson potwierdził prace nad kolejnymi projektami i wśród tytułów jest nowa przygoda o smokach.

Teraz temat powrócił, ponieważ grecki IGN otrzymał wiadomość od pracownika BioWare o kolejnym ruchu studia. Zespół podobno rozwija tytuł w „średniowiecznej oprawie” i jest to „stara marka” studia, a przyglądając się bibliotece wydanych tytułów Kanadyjczyków trudno nie połączyć tych słów właśnie z Dragon Age.

Tak naprawdę o powstaniu gry wiemy od kilku miesięcy, jednak mogliśmy się spodziewać, że prace po ostatnim resecie dopiero ruszyły, a zdaniem przecieków nowy Dragon Age znajduje się w zaawansowanej fazie powstawania i aktualnie aktorzy nagrywają swoje dialogi. Nawet Greg Ellis – mężczyzna wcielający się w Cullena Rutherforda w trzech częściach Dragon Age – wspomniał na Twitterze, że pracuje nad „kultową serią” od firmy, której nazwa rozpoczyna się na „B”.

Wracając jeszcze na sekundę do samego przecieku IGN – informator wspomniał, że „tajemniczy tytuł” ma trafić na rynek w 2020 roku. Jest to naprawdę interesująca sytuacja, ponieważ mogliśmy sądzić, że nowy RPG od BioWare trafi dopiero na następną generację, a przeciek pozwala sugerować premierę jeszcze na PlayStation 4, Xboksach One i oczywiście komputerach osobistych.

Źródło: https://segmentnext.com/2018/08/02/dragon-age-4-release-window-might-be-set-for-2020/

Komentarze (31)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper