Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 31.07.2018 13:23
Kinguin z problemami? Koniec współpracy z byłą minister i zwolnienia
884V

Kinguin z problemami? Koniec współpracy z byłą minister i zwolnienia

Koniec wielkiej współpracy Kinguin z byłą minister ds. Cyfryzacji. Firma zdecydowała się na restrukturyzację, przez którą pracę straciło 50 pracowników.

Na początku roku Piotrek miał okazję pojawić się na dużej konferencji Kinguin, którego to przedstawiciele zapowiadali stworzenie centrum sportów elektronicznych, czy też nawiązanie współpracy z byłą minister ds. Cyfryzacji, Anną Streżyńską. Niestety, firma musi zmienić plany.

Jak dowiedział się dziennikarz Money.pl – MC2 Solutions należące do Anny Streżyńskiej miało za zadanie stworzyć nowe technologie dla Kinguin, ale po zaledwie kilku miesiącach współpraca została zakończona.

„Wszystkie kontrakty pomiędzy Kinguin a firmą MC2 Solutions się zakończyły. Projekty przechodzą do naszych własnych zespołów. Nie mamy żadnych zleceń dla zewnętrznych dostawców.”

Powyższą wiadomość wysłał Viktor Romaniuk Wanli – twórca Kinguin – do redakcji Money.pl, a Bartłomiej Bełc, odpowiedzialny za PR, zaznacza, że projekty są teraz rozwijane przez wewnętrzne struktury Kinguin.

To podobno jednak dopiero początek problemów. Kinguin miało w ostatnich dniach zwolnić 50 pracowników – na rynku pracy pojawili się analitycy, graficy, czy też marketingowcy. Zdaniem Bełca jest to wyłącznie restrukturyzacja wynikająca z potrzeb zmieniającej się branży gier oraz e-sportu.

W Sieci jednak nie trudno znaleźć negatywne opinie, według których ludzie są zwalniani bez większej przyczyny, a nawet zdecydowano się pożegnać z wieloletnimi pracownikami.

Źródło: https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/anna-strezynska-mc-solutions-rewolucja-w,175,0,2412207.html

Tagi: esport kinguin team kinguin viktor romaniuk wanli