Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 31.07.2018 11:02
God of War „znacznie przewyższyło” oczekiwania Sony. Ekskluzywne gry filarem korporacji
3449V

God of War „znacznie przewyższyło” oczekiwania Sony. Ekskluzywne gry filarem korporacji

Santa Monica Studio osiągnęło kapitalny wynik i sytuację dostrzega oraz docenia Sony. W sprawie God of War wypowiedział się Hiroki Totoki, który nie ukrywa zadowolenia z przygody Kratosa.

Podczas konferencji dla inwestorów oraz analityków wypowiedział się Hiroki Totoki, dyrektor finansowy Sony, który postanowił wspomnieć o God of War. Produkcja Santa Monica Studio „znacznie przewyższyła” oczekiwania i jest to bez wątpienia największy sukces korporacji w ostatnich miesiącach.

To dział gier spowodował spory wzrost prognozowanych przychodów dla całego Sony w całym roku obrotowym i jest to segment, na którym korporacja będzie skupiać się w kolejnych miesiącach. To właśnie dzięki God of War firma skorygowała swoje prognozy i oczekuje jeszcze lepszych wyników wygenerowanych przez markę PlayStation.

Należy jednocześnie zaznaczyć, że to produkcje first-party są głównym czynnikiem wpływającym na znaczące powiększenie oczekiwań dla oddziału Gier oraz Usług Sieciowych. Sony wierzy w swoje marki, ale jednocześnie docenia tytuły zewnętrznych deweloperów, które również przerosły oczekiwania.

Totoki wspomniał również o spadku subskrybentów PlayStation Plus – Japończyk wyjaśnił, że jest to standardowa sytuacja i w drugiej połowie roku pojawi się sporo sieciowych gier, które zachęcą graczy do PS+, więc gracze ponownie chętnie wykupią abonament. Dokładne wyniki Sony z ostatniego kwartału znajdziecie w tym miejscu.

Powyższe słowa tylko i wyłącznie potwierdzają – Santa Monica Studio nie może czekać, więc nowy God of War już powstaje.

Źródło: https://www.dualshockers.com/god-of-war-exceed-sony-expectations/

Tagi: