SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 31.07.2018 09:08
PlayStation 4 z kolejnym wyjątkowym wynikiem. Konsola zalicza udany okres, więc Sony zarabia
2032V

PlayStation 4 z kolejnym wyjątkowym wynikiem. Konsola zalicza udany okres, więc Sony zarabia

Japońska korporacja opublikowała dokładny raport finansowy podsumowujący osiągnięcia z pierwszego kwartału bieżącego roku obrotowego. Sony ponownie chwali się świetnym zainteresowaniem PlayStation 4.

W ostatnim kwartale gracze na całym świecie nabyli 3,2 mln egzemplarzy PlayStation 4 i w rezultacie Sony odnotowało sprzedaż 82,2 mln japońskiej maszyny. Trzy miesiące temu firma potwierdziła dostarczenie do graczy 79 mln pudełek.

Należy przy tym zwrócić uwagę, że zainteresowanie PS4 względem tego samego okresu ubiegłego roku spadło o 100 000 sztuk, ale i tak w tej sytuacji mówimy o kapitalnym wyniku, ponieważ na rynku znajduje się już ponad 82 mln maszyn. Mimo to przewidywania Japończyków rosną i do marca 2019 roku korporacja ma sprzedać 96 mln sztuk konsoli.

Sony nie może narzekać, ponieważ przychody oraz dochody z działalności operacyjnych znacząco wzrosły względem tego samego okres ubiegłego roku – firma odnotowała kolejno 472,1 mld jenów oraz 83,5 mld jenów.

Sporą ciekawostką są również dokładne dane PlayStation Plus – dopiero od ubiegłego kwartału Japończycy dostarczają kompletne dane, co w jednoznaczny sposób pokazuje, że usługa odgrywa coraz większą rolę i staje się istotniejsza dla firmy oraz inwestorów.

Aktualnie PlayStation Plus subskrybuje 33,9 mln graczy (dane do czerwca 2018 roku) i firma odnotowała spadek około 300 tysięcy zainteresowanych względem marca 2018 roku (wcześniej informowano o 34,2 mln klientów).

Korporacja w ostatnim kwartale sprzedała również 40,6 mln egzemplarzy gier dla PlayStation 4 i aż 43% tytułów kupiono za pośrednictwem PlayStation Store – jest to naprawdę spory wynik, który potwierdza wielką rolę cyfrowego sklepu Sony.

Dokładne dane dotyczące poszczególnych wyników znajdziecie poniżej oraz w naszej galerii.

PlayStation 4 wyniki

Źródło: https://www.dualshockers.com/ps4-sales-june-2018/

Tagi: playstation 4 playstation plus sony sprzedaż tweet