Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 20.07.2018 18:26
Nie żyją autorzy pięknych ilustracji do Golden Sun, Suikoden 5 i Shining Force
1594V

Nie żyją autorzy pięknych ilustracji do Golden Sun, Suikoden 5 i Shining Force

Z Japonii napływają do nas smutne wieści. W ostatnich dniach zmarło dwóch bardzo utalentowanych rysowników, związanych m.in. z marką Suikoden i Golden Sun.

To smutne dni dla japońskiej branży gier. W ostatnich dniach zmarł Hiroshi Kajiyama, wyjątkowo utalentowany rysownik, odpowiedzialny za świetne prace do serii Shining Force i Golden Sun. Autor miał na koncie m.in. projekty postaci/przeciwników z Shining Force Gaiden Ensei: Jashin no Kuni, Shining Force: The Sword of Hajya (Shining Force Gaiden II: Jashin no Mezame), Shining Force Gaiden: Final Conflict, Shining Wisdom, Shining Force III, Golden Sun, Golden Sun: The Lost Age, Golden Sun: Dark Dawn, Queen's Blade: Spiral Chaos oraz z Super Heroine Chronicle.

Nie żyje Totalbiscuit

W 2017 Kajiyama zapoczątkował nową mangę pt. Curse Blood. Komiks doczekał się tylko jednego tomu. Rodzina Hiroshiego Kajiyamy nie podała przyczyny jego śmierci.

Druga utalentowana rysowniczka zmarła 13 lipca. Kaori Fujita poświęcała się głównie tworzeniu ilustracji do książek dla dzieci i mang. W branży gier artystka zasłynęła pięknymi ilustracjami do Suikoden 5 na PlayStation 2. Kobieta przegrała walkę z rakiem trzustki w wieku 47 lat. Wiemy, że pomimo choroby autorka tworzyła ilustracje prawie do ostatnich dni życia.

W tym roku dotarły do nas również inne smutne branżowe wieści. W kwietniu umarł założyciel Studia Ghibli a w maju odszedł Totalbiscuit, jeden z najbardziej znanych recenzentów gier.

Źródło: http://www.siliconera.com/2018/07/19/the-suikoden-v-and-golden-sun-illustrators-have-sadly-passed-away/

Tagi: golden sun Manga rysownicy suikoden suikoden 5

Nie przegap