Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 06.04.2018 09:25
Isao Takahata. Nie żyje założyciel Studia Ghibli
1147V

Isao Takahata. Nie żyje założyciel Studia Ghibli

Złe informacje dla fanów japońskich filmów animowanych. Współzałożyciel studia Ghibli, Isao Takahata, umarł dziś w nocy.

82-letni producent, reżyser i animator umarł w nocy w jednym z tokijskich szpitali. Wg informacji, które przekazują japońskie media, Isao Takahata zmagał się z chorobą serca od pewnego czasu.

Recenzja Ni no Kuni II na PPE

Kariera Isao Takahaty zaczynała się w 1959 roku od przyłączenia się do studia Toei Animation. W nim Takahata poznał Hayao Miyazakiego, z którym kilkanaście lat później założył Studio Ghibli, czyli ikonę japońskiej animacji, odpowiedzialną za takie klasyczne filmy jak "Szkarłatny pilot", "Mój sąsiad Totoro" i "Księżniczka Mononoke".

Niestety obecnie Studio Ghibli jest już tylko cieniem samego siebie. Większość pracowników studia została zwolniona w okolicach 2013 roku. Ghibli nie brało nawet udziału w tworzeniu Ni no Kuni II (w przeciwieństwie do pierwszej odsłony serii) . Przy najnowszej produkcji Level-5 dłubali już tylko byli pracownicy tej słynnej grupy. Wiadomo, że obecnie Ghibli szykuje nowy film animowany, ale będzie to prawdopodobnie projekt o znacznie mniejszym budżecie i skali, niż dawniej.


 

Źródło: https://kotaku.com/grave-of-the-fireflies-director-isao-takahata-dies-at-8-1825028531

Tagi: