Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.07.2018 13:35
Twórca muzyki z Ori and the Blind Forest zaprasza na Game Music Festival
580V

Twórca muzyki z Ori and the Blind Forest zaprasza na Game Music Festival

Ori and the Blind Forest charakteryzuje się kapitalnym udźwiękowieniem i jeszcze w tym roku gracze otrzymają możliwość słuchania fantastycznych utworów z gry w formie koncertu na żywo. Wydarzenie odbędzie się na Game Music Festival i na show zaprasza naszych czytelników Gareth Coker.

W dniach 26-27 października na scenie Narodowego Forum Muzyki wystąpi łącznie kilkuset muzyków. Wrocław w tych dniach zamieni się w najważniejsze miejsce dla wszystkich fanów muzyki z najlepszych gier.

Game Music Festival. Festiwal muzyki z gier we Wrocławiu odbędzie się w październiku

Podczas wydarzenia posłuchamy muzyki z Heroes of Might and Magic, Grim Fandango, gier studia Blizzard oraz uczestnicy otrzymają możliwość wsłuchania się w utwory z Ori and the Blind Forest.

Jak opisalibyście Ori and the Blind Forest używając pojedynczego słowa? Piękno. Ta gra jest po prostu subtelnym i wyrafinowanym dziełem sztuki. Twórcy osiągnęli taki efekt nie tylko dzięki świetnej oprawie graficznej. Duszą tej gry jest jej muzyka. Ten niesamowity soundtrack posłużył za bazę naszej Symphony of the Forest. Dołączcie do artystów Narodowego Forum Muzyki. Zabiorą was w niezapomnianą podróż po starożytnych lasach.

Mamy zaszczyt przygotować niesamowity koncert symfoniczy z muzyką z Ori and the Blind Forest. Ta ścieżka dźwiękowa ma wielki potencjał, aby zagrano ją na żywo w wersji czysto akustycznej. Sala koncertowa Narodowego Forum Muzyki wypełni się pięknymi melodiami skomponowanymi przez Garetha Cokera, który osobiście pojawi się we Wrocławiu na cały Game Music Festival.

Powyższymi słowami imprezę zapowiadają sami organizatorzy, którzy postanowili zaprosić graczy na Game Music Festival wykorzystując samego Garetha Cokera – twórca muzyki z Ori pojawi się na show.

Na zakończenie przedstawiam również najważniejsze szczegóły dotyczące wydarzenia:  

  • Miejsce: Narodowe Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu to imponujący gmach na mapie polskich filharmonii. Doskonała akustyka specjalnie zaprojektowanych sal koncertowych stawia NFM w czołówce najlepszych obiektów tego typu na świecie. Posiadają one nowoczesne systemy służące do zmiany akustyki, m.in. ruchomy sufit oraz przestrzenie akustyczne okalające sale, pozwalając na regulację długości wybrzmienia dźwięku.
  • Artyści: Za wykonanie muzyki odpowiada ceniona Orkiestra Narodowego Forum Muzyki. Orkiestra symfoniczna NFM Filharmonia Wrocławska powstała w 1945 roku i od tego czasu wykonała dziesiątki unikalnych projektów, promując także polską muzyką za granicą. Ponadto na scenie festiwalu wystąpi między innymi Chór NFM, Big Band Bartosza Pernala oraz soliści.
  • Partytury:  Przygotowaniem repertuaru i aranżacjami zajęło się kilku artystów, między innymi Jan Sanejko, Aruto Matsumoto, Bartosz Pernal. Proces powstawania aranżacji był nadzorowany przez kompozytorów oryginalnej muzyki oraz przez wydawców poszczególnych produkcji.
  • Bilety:  Ceny za wstęp na pojedyncze wydarzenia zaczynają się od 69 zł i rosną w zależności od umiejscowienia na sali. Bilety uprawniające do uczestnictwa w sesjach meet & greet można nabyć od 179 zł. Karnety na wszystkie koncerty festiwalu zaczynają się od 499 zł. W sprzedaży będą także ściśle limitowane karnety VIP, zapewniające dodatkowo spotkania ze wszystkimi kompozytorami, którzy pojawią się na festiwalu, a także wstęp na wydarzenia towarzyszące. Po aktualności warto odwiedzać stronę wydarzenia na Facebooku.

Wejściówki znajdziecie na gmfest.

Tagi: Game Music Festival muzyka muzyka gracza