Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.07.2018 12:39
Spider-Man od Insomniac Games nie porusza komiksowych wydarzeń. Twórcy przygotowali własną opowieść
589V

Spider-Man od Insomniac Games nie porusza komiksowych wydarzeń. Twórcy przygotowali własną opowieść

Insomniac Games nie zdecydowało się opierać wydarzeń ze swojej nowej produkcji na komiksach. Firma otrzymała możliwość wykreowania własnej opowieści i zespół chętnie skorzystał z tej możliwości.

Twórcy serii Ratchet & Clank otrzymali pracę marzeń. Studio mogło za pomocą własnej technologii wykreować historię dowolnego bohatera z Marvel Universe i deweloperzy zdecydowali się na przygotowanie historii w świecie Petera Parkera.

Gold Wireless Headset promowany przez Spider-Man i God of War. Sony pokazuje funkcje urządzenia

Wybór był prosty, ponieważ wśród deweloperów znajduje się wielu fanów Człowieka-Pająka, którzy wychowali się na komiksach z bohaterem w roli głównej. Nie oznacza to, że zespół musiał korzystać ze znanych przygód, ponieważ scenarzyści otrzymali od Marvela pełną swobodę.

Już wcześniej twórcy podkreślili, że Marvel pomógł im w przygotowaniu produkcji, ale okazuje się, że zespół nie musiał korzystać z ikonicznych wydarzeń. Bryan Intihar – dyrektor kreatywny gry – podkreślił, że Spider-Man zaoferuje w pełni „oryginalną historię”.

Jest to naprawdę dobra wiadomość dla graczy, którzy mogą liczyć na zupełnie nowe przygody, a jednocześnie Insomniac Games nie musiało się martwić o odpowiednie pokazanie znanych scen – jak wiadomo często twórcy w takich chwilach mają problem z zachowaniem ducha oryginału. Czy to oznacza, że musimy się obawiać o scenariusz? Nie, ponieważ deweloperzy korzystali z wiedzy oraz wskazówek przedstawicieli Marvela.

W najbliższy weekend odbędzie się Comic-Con, na którym zobaczymy przedstawicieli Insomniac Games. Autorzy powinni pokazać nowe fragmenty z gry, a jednocześnie opowiedzą o projektowaniu opowieści.

Źródło: Twitter.com

Tagi: Insomniac Games Marvel playstation 4 spider-man

Nie przegap