Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 13.07.2018 09:46
Microsoft na fali. Najlepsze wyniki giełdowe w historii
1408V

Microsoft na fali. Najlepsze wyniki giełdowe w historii

Microsoft jest na fali. Ogromnej fali banknotów. Firma jeszcze nigdy w historii nie notowała tak dobrych rezultatów na giełdzie.

Czwartkowe zamknięcie notowań amerykańskiej giełdy było wyjątkowo pomyślne dla giganta z Redmond. Wartość akcji Microsoftu podskoczyła o 2,2%, aż do 104,19 dolarów. To historyczny wynik w dziejach tej korporacji.

Ninja Theory zgarnia wszystko na Develop Awards

Wygląda na to, że inwestorzy wiedzą już, że Microsoftowi idzie wyjątkowo dobrze w ostatnim czasie. Investor's Business Daily przypomina, że już 19 lipca gigant z Redmond ujawni swój najnowszy, podobno bardzo mocny raport finansowy, dotyczący ostatniego kwartału. Wg analityków wyniki mają być w tym raporcie o 9% lepsze rok do roku.

Wiadomo, że Microsoft przygotowuje już następcę Xbox One X. Najbliższa ważna impreza branżowa, czyli gamescom 2018, odbędzie się już w sierpniu. Być może Microsoft zaskoczy nas jakimiś ciekawymi ogłoszeniami w jej trakcie. Warto w tym miejscu przypomnieć, że amerykańska korporacja wykupiła niedawno kilka bardzo utalentowanych ekip, tworzących gry (m.in. Ninja Theory, które zostało uznane za najlepsze studio 2018 roku na Develop Awards).

Źródło: https://www.ppe.pl/news/59538/develop-awards-2018-znamy-zwyciezcow-gali.html

Tagi: develop awards giełda microsoft wyniki xbox one xbox one x

Nie przegap