Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.07.2018 13:33
Mafia 3 oferowała bardzo kontrowersyjny początek. Twórcy usunęli go z serwerów
1792V

Mafia 3 oferowała bardzo kontrowersyjny początek. Twórcy usunęli go z serwerów

Hangar 13 nie podbiło rankingów sprzedaży przywracając do życia markę Mafia. Produkcji brakowało konkretnej zawartości, ale okazuje się, że w ostateczności gracze nie zapoznali się z pełną zawartością gry. Twórcy zdecydowali się usunąć krwawy początek, który przygotowywali przez kilka miesięcy.

Hangar 13 rozwija nową produkcję dla 2K Games, ale twórcy chętnie wspominają prace nad trzecią Mafią. Producent wykonawczy tytułu postanowił wspomnieć o bardzo kontrowersyjnym początku gry.

Twórcy Mafia 3 pracują nad nową grą AAA i otwierają 2 studio

Mafia 3 miała rozpocząć się w zupełnie inny sposób. Twórcy spędzili kilka miesięcy nad przygotowaniem sceny otwarcia, która pewnie zapadłaby w pamięci wszystkim graczom. Studio na ostatniej prostej zrezygnowało z tego pomysłu i dosłownie usunęło wszystkie pliki z serwerów. Andrew Wilson obawiał się, że materiał może kiedyś zostać opublikowany, więc zdecydowano się go po prostu pozbyć.

„Całe intro Mafia 3 zostało wyrzucone z naszych serwerów. Dosłownie nie istnieje. Jeśli pliki zostałyby kiedykolwiek opublikowane bez kontekstu w jakiejkolwiek formie, to wyglądałoby to okropnie, bo odłączone od gry szokowało jeszcze bardziej.”

Twórcy na początku chcieli pokazać bardzo brutalną scenę, podczas której ekipa Lincolna jest mordowana, a on sam ucieka eliminując po drodze kilku przeciwników – mężczyzna miał ratować się w bardzo bezwzględny sposób. Na końcu bohater miał zabić policjanta i właśnie z tego powodu uciekł do Wietnamu.

Studio w pewnym momencie zdało sobie sprawę, że taki początek nie jest nawet specjalnie rozwinięty w kolejnych scenach. Tylko kilkukrotnie znajomi Lincolna wspominali o prologu, jednak deweloperzy podjęli decyzję o rezygnacji z takiego „otwarcia”, ponieważ uznano, że koncepcja tak brutalnej sceny nie pasuje do całej gry.

Źródło: https://wccftech.com/mafia-iii-opening-shocking-destroyed/

Tagi: 2k games Hangar 13 mafia 3 Mafia III