Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.05.2018 21:00
Twórcy Mafia 3 pracują nad nową grą AAA i otwierają 2 studio
807V

Twórcy Mafia 3 pracują nad nową grą AAA i otwierają 2 studio

Take-Two nie rezygnuje z deweloperów odpowiedzialnych za trzecią Mafię. Twórcy otrzymali drugą szansę, a nawet mogą skorzystać z pomocy drugiego studia. Obie ekipy pracują nad nowym tytułem, o którym będzie głośno w kolejnych latach.

Hangar 13 zostało ujawnione tuż przed prezentacją Mafia 3, jednak tak naprawdę zespół został założony w grudniu 2014 roku. Twórcy ze Stanów Zjednoczonych zrealizowali aktualnie wyłącznie jeden projekt.

Zwolnienia wśród twórców Mafia 3. Co dalej ze studiem Hangar 13?

Pod koniec ubiegłego roku wspominałem na portalu o nowych twarzach w Hangar 13. Zespół przyjmował doświadczonych deweloperów, ale już w lutym doszło do sporych zwolnień, które miały pomóc zadbać o przyszłość studia. Take-Two podkreślało, że redukcja liczby pracowników nie wpływa negatywnie na powstające projekty.

Dzisiaj mogę potwierdzić, że wydawca ma wielkie plany związane z Hangar 13. Firma potwierdziła utworzenie drugiego zespołu w Wielkiej Brytanii (Brighton), któremu będzie dowodził  Nick Baynes – branżowy weteran, który rozwija gry od 1992 roku.

Hangar 13 i Hangar 13 UK wspólnymi siłami pracują nad rozwojem tajnego projektu AAA, który w kolejnych latach trafi na konsole – aktualnie szefowie nie wymieniają platform oraz oczywiście nie wspominają za wiele o grze.

Czy będzie to Mafia 4? W sumie Take-Two oraz 2K Games zainwestowały sporo gotówki na promocję i zarazem wskrzeszenie marki, więc kontynuowanie gangsterskich opowieści nie powinno nikogo dziwić. Jednak trudno zapomnieć o problemach Mafia 3 – gra zgarnęła oceny na poziomie 62-68%.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: 2K Games hangar 13 Take-Two

Nie przegap