SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.07.2018 11:07
Nowy Xbox jest rozwijany z japońskimi deweloperami
2023V

Nowy Xbox jest rozwijany z japońskimi deweloperami

Amerykanie na kolejnej generacji zamierzają walczyć o Kraj Kwitnącej Wiśni. Microsoft podczas tworzenia nowego Xboksa korzysta z wskazówek japońskich deweloperów, którzy są zaangażowani w rozwój platformy.

Microsoft na poprzedniej generacji zapewnił kilka ciekawych produkcji od japońskich deweloperów, jednak Xbox One wciąż nie doczekał się porządnych tytułów z tego regionu. Firma nie ma już szans na podbicie kraju samurajów, ale Phil Spencer zamierza walczyć o graczy za pomocą nowego Xboksa.

Wsteczna Kompatybilność rośnie. Xbox One pozwala zagrać we wszystkie części serii Assassin’s Creed

Szef marki Xbox rozmawiał z dziennikarzem Famitsu o swoich przyszłych planach i Microsoft zamierza od samego początku nowej generacji walczyć o serca graczy z Japonii.

Firma nie ukrywa prac nad następcą Xboksa One i urządzenie od samego startu jest rozwijane wraz z japońskimi deweloperami. Amerykanie korzystają z cennych wskazówek producentów, którzy pomagają stworzyć platformę.

Zwycięstwo w Japonii będzie niezwykle trudnym zadaniem – w końcu rynek jest zdominowany przez Nintendo, PlayStation oraz urządzenia mobilne – jednak w tym wypadku nawet małe zwycięstwa będą dla Microsoftu cenne. Xbox One sprzedaje się w tym regionie fatalnie, więc nikogo nie powinna dziwić chęć walki o kolejnych klientów.

Amerykanie zainwestowali gigantyczną gotówkę w dział gier, więc jak widać firma w przypadku konstruowania kolejnej platformy chce zadbać o najmniejsze detale.

Źródło: https://gamerant.com/next-xbox-japanese-games-developers/

Tagi: Microsoft nowa generacja phil spencer xbox xbox one