SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.07.2018 13:59
Crash Bandicoot N-Sane Trilogy wraca w chwale. Podbita Wielka Brytania i rekord na Nintendo Switch
1035V

Crash Bandicoot N-Sane Trilogy wraca w chwale. Podbita Wielka Brytania i rekord na Nintendo Switch

Włodarze Activision mogą dzisiaj z dumą przyglądać się wynikom sprzedaży Crash Bandicoot N-Sane Trilogy. Tytuł wylądował na trzech nowych platformach i dosłownie zdominował Wielką Brytanię. Gracze z wielką chęcią sięgali po edycje na Nintendo Switcha i Xboksa One.

Odświeżenie przygód Crasha Bandicoota okazało się strzałem w dziesiątkę. Na początku przygoda została dobrze przyjęta przez graczy na PlayStation 4, a teraz edycja na kolejne platformy również cieszy się kapitalnym zainteresowaniem. 

Crash Bandicoot N-Sane Trilogy debiutuje na Xbox One, Nintendo Switch i PC. Nowe poziomy i wsparcie HDR

Crash Bandicoot N-Sane Trilogy to najlepiej sprzedająca się gra ubiegłego tygodnia w Wielkiej Brytanii – mieszkańcy najchętniej kupowali edycję na Xboksa One, ale wersja na Nintendo Switch osiągnęła gorszy rezultat o zaledwie 250 egzemplarzy. Jednocześnie warto zaznaczyć, że produkcja to najchętniej kupowany tytuł w tym roku na sprzęt Nintendo.

W rezultacie Crash wskoczył z 21 miejsca w rankingu sprzedaży na pierwszą lokatę – nawet nowy The Crew 2 musiał uznać wyższość odświeżonej kolekcji. Wspomniana gra Ubisoftu nie zaliczyła aktualnie oczekiwanego wyniku i w UK odnotowano niespełna 25% premierowej sprzedaży, którą osiągnęło The Crew w grudniu 2014 roku.

Powrót Crash Bandicoot N-Sane Trilogy, debiut The Crew 2 i wciąż pozytywne zainteresowanie FIFA 18 spowodowały, że Mario Tennis Aces spadł na czwarte miejsce w rankingu – sprzedaż spadła o 53%.

Interesujące powroty do zestawienia zaliczyły Star Wars Battlefront 2 (7. miejsce), Śródziemie: Cień Wojny (z 25 na 13. miejsce) i Destiny 2 (16. miejsce) – w tej sytuacji pomogły ostatnie przeceny.

Tak prezentuje się ranking sprzedaży w Wielkiej Brytanii:

  1. Crash Bandicoot: N.Sane Trilogy
  2. The Crew 2
  3. FIFA 18
  4. Mario Tennis Aces
  5. God of War
  6. Mario Kart 8: Deluxe
  7. Star Wars Battlefront II
  8. Grand Theft Auto V
  9. Fallout 4
  10. Far Cry 5

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2018-07-02-crash-bandicoot-remake-overtakes-the-crew-2-to-score-eighth-uk-no-1

Tagi: Activision Crash Bandicoot N-Sane Trilogy wielka brytania wyniki sprzedaży