Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.06.2018 22:54
FIFA 19 z wielką zmianą w FIFA Ultimate Team. Firma ulega presji
6822V

FIFA 19 z wielką zmianą w FIFA Ultimate Team. Firma ulega presji

Electronic Arts nie zamierza rezygnować z paczek w FIFA Ultimate Team, ale firma musiała zareagować. Od FIFA 19 gracze będą mieć świadomość, jaką mają szansę zdobyć jedną z oczekiwanych kart.

Star Wars Battlefront 2 rozpoczął dialog dotyczący problemów mikrotransakcji oraz lootboxów. Wiele firm całkowicie zrezygnowało z takiej formy zarobku, jednak Electronic Arts nie zamierza usunąć płatnych kart z FIFA Ultimate Team.

FIFA 19 z meczami cross-platformowymi? EA Sports przygląda się opcji

Gracze mimo wszystko muszą przygotować się na sporą rewolucję. Daryl Holt zapowiedział dodanie kursów do FIFA Ultimate Team – prawdopodobieństwo pokaże, jaką mamy szansę na zdobycie oczekiwanych kart:

„Wiesz co dostajesz kupując paczkę w Ultimate Team. Otrzymujesz pewną zawartość, która jest gwarantowana – a my dodamy informacje o kursach, które pokażą prawdopodobieństwo tego, co możesz zyskać.”

Zainteresowani otrzymają teraz informację „jakie są szanse na otrzymanie kart X, Y i Z”, ale aktualnie Electronic Arts nie zdecydowało się na dokładne przedstawienie zmian. Zapewne nie możemy liczyć na szczegóły typu „1% szansy na Cristiano Ronaldo”, jednak na kartach mogą zostać dodane konkrety dotyczące zawodników o odpowiednich ocenach.  

Te zmiany są wynikiem wzmożonej dyskusji oraz możliwych kar – w Belgii oraz Holandii lootboxy są zakazane, a producenci gier są zmuszeni do usuwania ze swoich tytułów dostępnych w tych krajach płatnych skrzyń. Electronic Arts może obawiać się o podobny problem, więc firma zamierza zabezpieczyć się podając informację dotyczącą prawdopodobieństwa.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2018-06-29-ea-says-fifa-19-will-disclose-pack-odds

Tagi: EA Sports Electronic Arts FIFA 19 fifa ultimate team fut