Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.06.2018 19:09
Virtus.pro zmienia! morelz nowym zawodnikiem
1531V

Virtus.pro zmienia! morelz nowym zawodnikiem

Od wczoraj pojawiały się plotki o zmianach w Virtus.pro, a właśnie otrzymaliśmy potwierdzenie skromnej rewolucji. Snax zdecydował się opuścić zespół, a na jego miejsce pojawił się morelz, który będzie pełnił rolę stand-ina.

Miłośnicy polskiej sceny Counter-Strike: Global Offensive czekali na tę wiadomość od kilkunastu godzin. Virtus.pro właśnie potwierdziło nową zmianę w składzie, która tym razem została wywołana opuszczeniem zespołu przez Janusza Pogorzelskiego.

Virtus.pro zmienia. MICHU w zespole, TaZ w Team Kinguin

W marcu miałem okazję wspominać o rotacji w Virtus.pro, ale tym razem to organizacja nie zdecydowała się na zmianę, a zespół postanowił opuścić Janusz „Snax” Pogorzelski. Znany zawodnik dołączył do niemieckiego Mousesports i już 3 lipca będzie miał okazję reprezentować nową drużynę. Niemcy zagrają w tym terminie z Gambit Esport podczas ESL One Cologne.

Roman Dvoryankin wczoraj nie chciał oficjalnie potwierdzić rewolucji, jednak teraz menadżer Virtus.pro mówi o dalszych planach rozwoju drużyny:

„To była trudna decyzja, ale przyszłość zespołu jest naszym priorytetem. Przebudowa drużyny, która rozpoczęła się na początku tego roku trwa nadal, czego wynikiem jest odejście Snaxa. Mieliśmy wiele wspaniałych wspólnych momentów, a jego nazwisko zawsze zostanie w historii VP. Chciałbym również podziękować mousesports za profesjonalne podejście, wiemy, że Janusz znajdzie się w dobrych rękach. Cieszymy się, że możemy powitać Piotra w naszych szeregach. Chciałbym zobaczyć go grającego w nadchodzących turniejach. Zapewniam fanów, że jesteśmy zmotywowani, aby przywrócić nasz skład CS:GO na odpowiednie tory. Potrzebujemy Waszego wsparcia w nadchodzących miesiącach.”

Aktualnie Virtus.pro będzie reprezentował Piotr „morelz” Taterka, który jest świeżym zwycięzcą Polskiej Ligi Esportowej i jest określany przez organizację jako „wschodząca gwiazda polskiej sceny CS:GO”. Zawodnik zajął rolę stand-in’a  podczas ESEA i kwalifikacji do DreamHack Masters w Sztokholmie.

Piotr w kilku słowach wypowiedział się o swojej szansie:

„Jest mi niezmiernie miło, że mogę przez jakiś czas reprezentować barwy Virtus.pro. Niesamowite uczucie usłyszeć propozycję gry dla takiego zespołu. Ledwo opadły emocje po wygranej na AGO w finałach PLE a tu takie zaskoczenie i szok. Wiem, że to dla mnie dobra lekcja, wielka szansa i możliwość sprawdzenia własnych umiejętności. Dam z siebie wszystko. Jestem zmotywowany jak nigdy dotąd.”

Trzy słowa na temat zmian powiedział również Jakub “kuben” Gurczyński, trener CS:GO, menedżer:

„Cieszymy się, że możemy powitać morelza jako nowego zawodnika. Virtus.pro dostrzega ogromny potencjał w tym chłopaku. Mamy nadzieję, że w krótkim czasie będzie w stanie sprawnie porozumieć się z resztą zespołu. Odnośnie Snaxa - zawsze będziemy dobrze wspominać wspólnie spędzony czas.”

Aktualny skład Virtus.pro

 • Jakub „Kuben” Gurczyński - trener
 • Filip „Neo” Kubski 
 • Michał „MICHU” Müller 
 • Jarosław „pashaBiceps” Jarząbkowski 
 • Paweł „byali” Bieliński 
 • Piotr „morelz” Taterka

Aktualny skład mouze:

 • Sergey „lmbt” Bezhanov - trener
 • Chris „chrisJ” de Jong
 • Tomáš „oskar” Šťastný
 • Robin „ropz” Kool
 • Miikka „suNny” Kemppi
 • Janusz „Snax” Pogorzelski

Źródło: https://virtus.pro/pl/articles/morelz-standin

Tagi: Counter-Strike: Global Offensive esport pc Valve Virtus.Pro