Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 26.06.2018 12:39
Resident Evil 2 Remake z adaptacyjnym poziomem trudności. "Nigdy nie poczujesz się bezpiecznie"
2195V

Resident Evil 2 Remake z adaptacyjnym poziomem trudności. "Nigdy nie poczujesz się bezpiecznie"

Capcom nie ogranicza się tylko do upiększania grafiki w Resident Evil 2. Japońska firma już zapowiedziała, jak zmodyfikuje strukturę kampanii, a to nie koniec zmian.

Dowiedzieliśmy się, że Resident Evil 2 zmianie ulegnie nie tylko struktura narracji, ale również poziom wyzwania. W trakcie rozmowy z redakcją VG247 deweloperzy Resident Evil 2 Remake zdradzili, że w grze pojawi się adaptacyjny poziom trudności, czyli opcja która zadebiutowała w Resident Evil 4. W związku z tym w remake'u "dwójki" zabraknie tradycyjnych poziomów trudności, które występowały w pierwotnej wersji gry.

Resident Evil 2 Remake ze zmianami w strukturze narracji

"Jeśli chodzi o standardowy poziom trudności to on faktycznie dostosowuje się do poczynań gracza. Jeśli radzisz sobie naprawdę dobrze, poziom wyzwania podkręci się jeszcze wyżej. Dostosowaliśmy ten system tak, że nie ważne jak jesteś dobry, zawsze będziesz odczuwać napięcie i lęk. Zapewnimy też jednak pewne pomoce graczom, którzy tego potrzebują" - zdradził Yoshiaki Hirabayashi, producent Resident Evil 2.

System w Resident Evil 2 będzie działać podobnie jak w Resident Evil 4. Im częściej umierasz, tym niżej spada poziom trudności. Jeśli pozbierałeś się do kupy i zacząłeś sobie lepiej radzić, stopień trudności szybko znacznie rosnąć. Dzięki temu Capcom chce zachować uczucie lęku i napięcia u wszystkich graczy, nie frustrując przy tym żółtodziobów. Brzmi dobrze, prawda?

 

Tagi: