Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 19.06.2018 12:38
Resident Evil 2 ze zmianami w narracji historii Leona i Claire
1466V

Resident Evil 2 ze zmianami w narracji historii Leona i Claire

Pora na kolejne doniesienia dotyczące Resident Evil 2 Remake. Okazuje się, że Capcom nie ogranicza się tylko do upiększania tej produkcji.

Deweloperzy pracujący przez Resident Evil 2 Remake wprowadzają drobne zmiany do dwóch kampanii dostępnych w tym klasyku gatunku survival horrorów. Capcom ujawnił, że historie Leona i Claire zostaną "przemodelowane by zapobiec wrażeniu powtarzalności".

God of War. Znakomity zwiastun na Dzień Ojca

Yoshiaki Hirabayashi z Capcom zdradził w rozmowie z IGN, że narracja zostanie trochę zmieniona po to, by "stać się bardziej atrakcyjna dla współczesnych graczy". Dokładnie chodzi o to, że cztery scenariusze z pierwotnego wydania Resident Evil 2 (Leon A/Claire B i Claire A/Leon B) połączono w pary, tworząc tym razem tylko dwie linie fabularne.

Na początku zabawy w Resident Evil 2 Remake będziemy mogli zdecydować, od której kampanii (Claire lub Leona) chcemy zacząć zabawę.

"Uprościliśmy trochę kampanię, by była bardziej elegancka przez eliminację różnicy fabularnej A/B i przez swego rodzaju połączenie tego co dzieje się z postaciami w scenariuszach A i B w jednej opowieści (...) By gracze nie byli obciążania przesadną repetycją, zdecydowaliśmy się tylko na dwie kampanie, które pokazują jednak wszystkie wydarzenia z historii danego bohatera" - wyjaśnił producent Resident Evil 2 Remake. 

Tagi: Capcom reasident evil resident evil 2