Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.06.2018 16:17
Powstaje centrum uzależnień od gier
1157V

Powstaje centrum uzależnień od gier

Problem z uzależnieniem od gier wideo dostrzegła Światowa Organizacja Zdrowia, więc specjaliści starają się teraz za wszelką cenę pomóc graczom. W Wielkiej Brytanii powstanie centrum zajmujące się uzależnieniem od elektronicznej rozgrywki.

W ubiegłym tygodniu miałem okazję wspominać o szczegółach dotyczących klasyfikacji uzależnienia od gier wideo. Światowa Organizacja Zdrowia zdecydowała się przedstawić nową „chorobę psychiczną” i pierwszym efektem zaktualizowanego dokumentu jest wiadomość z Wielkiej Brytanii.

WHO oficjalnie uznaje uzależnienie od gier wideo

National Health Service (nazwa trzech z czterech systemów służby zdrowia w Wielkiej Brytanii, finansowanych ze środków publicznych) oficjalnie potwierdziło sfinansowanie ośrodka uzależnień dla młodzieży oraz dorosłych. Placówka zostanie stworzona w londyńskim szpitalu i specjaliści otrzymają za zadanie leczyć osoby z problemami dotyczącymi Internetu oraz gier.

Ośrodek będzie prowadzony przez Central and North West London NHS, który będzie „miejscem leczenia i badań”. Na dobry początek lekarze zajmą się w głównej mierze zaburzeniami związanymi z grami wideo, jednak w przyszłości placówka ma zająć się również innymi uzależnieniami powiązanymi z Internetem.

Henrietta Bowden-Jones – założycielka kliniki i psychiatra – nie ukrywa, że dopiero teraz problem z uzależnieniem od gier ma odpowiednią uwagę:

„Zaburzenia związane z grami w końcu przyciągnęły uwagę, na którą zasługują. Cierpienia i krzywdy, jakie może to spowodować są skrajne i czuję moralny obowiązek w imieniu NHS, by zapewnić oparte na dowodach leczenie, którego potrzebują młodzi ludzie i ich rodziny.”

Na decyzję WHO czekało pewnie wiele ośrodków, które chcą oficjalnie zajmować się uzależnieniami od gier wideo, ale specjaliści wciąż czekali na wiadomość od Światowej Organizacji Zdrowia. Teraz lekarze mogą opracowywać wspólne działanie, dzięki którym osoby potrzebujące otrzymają niezbędne wsparcie.

Źródło: https://www.videogamer.com/news/nhs-launching-its-first-gaming-addiction-centre

Tagi: centrum uzależnień gry gry wideo uzależnienie uzależnienie od gier