Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.06.2018 15:08
Kajko i Kokosz powracają. Bohaterowie otrzymają nową historię
905V

Kajko i Kokosz powracają. Bohaterowie otrzymają nową historię

Po blisko 30 latach Kajko i Kokosz otrzymają pierwszą, pełnometrażową historię. Jeszcze w tym roku fani komiksu zapoznają się z przygodą, która została zaprezentowana na pierwszym szkicu.

Janusz Christa jest autorem jednej z najpopularniejszych serii komiksowych z naszego kraju. Kajko i Kokosz przez lata bawili czytelników z całej Polski, jednak od śmierci autora uniwersum (2008) nie otrzymaliśmy nowej, pełnoprawnej historii o dwóch charyzmatycznych bohaterach.

Deadpool, Batman, Superman, Wolverine, Avengers i więcej. Komiksowe nowości

Sytuacja zmieni się już w listopadzie, ponieważ wydawnictwo Egmont właśnie ogłosiło kontynuację kultowego komiksu. Za nową opowieść odpowiadają Maciej Kur (scenariusz), Sławomir Kiełbus (rysunki) i Piotr Bednarczyk (kolor), którzy z miłością oraz pasją mają pracować nad nową przygodą.

Historia zatytułowana „Królewska konna” będzie pierwszą, pełnometrażową opowieścią, która zostanie stworzona po śmierci twórcy Kajko i Kokosz. Na dobry początek otrzymaliśmy szkic jednej z plansz, która pozwala spojrzeć na kultowe postacie.

Trudno już dzisiaj powiedzieć, jak będzie wyglądać Kajko i Kokosz rozwijany przez Kura, Kiełbusa oraz Bednarczyka, ale miłośnicy serii na pewno przynajmniej z ciekawości zapoznają się z nowym albumem.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: egmont kajko i kokosz Komiks