Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 22.06.2018 09:18
Death's Gambit. Potężni przeciwnicy w zwiastunie "Dark Souls w 2D"
1812V

Death's Gambit. Potężni przeciwnicy w zwiastunie "Dark Souls w 2D"

Death's Gambit po wielu latach przygotowań jest już prawie gotowe do premiery. Tytuł wjedzie na rynek w sierpniu a my otrzymaliśmy właśnie nowy zwiastun tej produkcji zainspirowanej serią Dark Souls.

Deweloperzy Death's Gambit wielokrotnie powtarzali, że największą inspiracją były dla nich gry Hidetaki Miyazakiego (seria Dark Souls, Bloodborne). Tak jak w tytułach FromSoftware znajdziemy tu tylko minimalne dawki fabuły, którą gracze będą musieli sami odszyfrować w swoich głowach. To, czego na pewno nie zabraknie, to masy wrogów - w tym potężnych gigantów, których możecie zobaczyć na zwiastunie poniżej.

Spinoffy Star Wars wstrzymane

Death's Gambit można nazywać "soulslike'iem", ale w przypadku tej produkcji mamy do czynienia z zasadniczą różnicą - cała oprawa wizualna przedstawiona jest w 2D, z tradycyjnego ujęcia bocznego. Animacja sprite'ów jest bogata a lokacje zróżnicowane, więc pod względem grafiki tytuł nie powinien rozczarować. Miejmy nadzieję, że gameplayowo też będzie dobrze, pomimo ograniczenia ruchów bohatera tylko do 2 wymiarów.

Inna sprawa, że klony marki Souls już tak spowszedniały, że gracze nie podchodzą do tematu już tak entuzjastycznie. Dacie szansę Death's Gambit czy macie już takich klimatów po dziurki w nosie?

Premiera Death's Gambit nastąpi już 14 sierpnia.


Tagi: Dark Souls Death's Gambit fromsoftware souls