Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 21.06.2018 12:30
Han Solo rozczarował Disney. Prace nad kolejnymi spinoffami wstrzymane
2554V

Han Solo rozczarował Disney. Prace nad kolejnymi spinoffami wstrzymane

"Han Solo: Gwiezdne wojny - historie" zarobił poniżej oczekiwań Disneya, o czym wspominaliśmy na początku czerwca. To może mieć poważne konsekwencje dla przyszłości marki.

Wygląda na to, że Disney rezygnuje z dalszego rozwijania spinoffów Gwiezdnych wojen - przynajmniej na jakiś czas. Informatorzy kilku serwisów (m.in Collider) donoszą, że Disney i Lucasfilm wstrzymują tworzenie następnych spin-offów Star Wars. Zamiast tych przedsięwzięć Disney chce skupić się w 100% na Epizodzie 9 a następnie na kolejnej zapowiedzianej już trylogii znanej marki science fiction.

Lucasfilm miał pracować od pewnego czasu nad przygodą Obi-wana. Niedawno pojawiły się też doniesienia o tym, że James Mangold pracuje nad scenariuszem do spin-offa z przygodami Boba Fetta. Te artykuły pojawiały się jednak przed premierą Han Solo - Gwiezdne wojny historie.

Rzeczony film z przygodami młodego Hana Solo rozczarował zarząd Disneya. Na całym świecie dzieło wygenerowało 339 mln dolarów w 4 tygodnie, co wg standardów ustalonych przez inne odsłony Star Wars może być uznany za słaby rezultat (choć trzeba powiedzieć, że na tle innych filmów i marek to nadal doskonały wynik).

W przypadku Han Solo - Gwiezdne wojny - historie trzeba też wspomnieć o wyjątkowo bolesnych narodzinach obrazu. Wielokrotnie z planu filmowego dochodziły do nas niepokojące wieści. Doszło nawet do zmiany na stanowisku reżysera w zaawansowanej fazie prac, co jest sytuacją bardzo rzadko spotykaną w przemyśle filmowym.
 

Tagi: Disney gwiezdne wojny gwiezdne wojny - historie star wars