Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.06.2018 20:35
Assassin's Creed: Odyssey z największą mapą w historii serii. Łódź niczym baza z The Phantom Pain
4235V

Assassin's Creed: Odyssey z największą mapą w historii serii. Łódź niczym baza z The Phantom Pain

Na początku października wyruszymy do Grecji. Ubisoft nie zmarnował ostatnich trzech lat i deweloperzy zaoferują ogromny świat przepełniony atrakcjami. W sprawie mapy wypowiedział się reżyser Assassin's Creed: Odyssey.

Assassin's Creed: Odyssey  trafi na rynek 5 października. Produkcja zaprowadzi graczy do Grecji, gdzie poznamy historię z dwóch perspektyw, ponieważ tym razem autorzy zdecydowali się na dwóch bohaterów. Jednocześnie istotnym elementem wydarzeń będą decyzje moralne wpływające na wydarzenia.

Assassin's Creed: Odyssey. Gratisowy dynamiczny motyw dla PS4

Jeszcze przed ujawnieniem gry pojawiło się kilka plotek dotyczących lokacji z Assassin's Creed: Odyssey. Sprawę postanowił raz na zawsze wyjaśnić Scott Phillips, który w rozmowie z dziennikarzem GamingBolt potwierdził ogromną mapę:

„To jest największa mapa. Największa mapa jaką kiedykolwiek stworzyliśmy. Jest duże morze, ponieważ przywróciliśmy nawigację morską. Jest znacznie więcej obszarów, które można odkrywać na lądzie i na wodzie. To ogromna lokacja przepełniona zawartością, miejscami oraz ludźmi do odkrywania, historią do przeżycia, a także zadaniami do ukończenia.”  

W tak wielkim świecie znaczącą rolę odegrają umiejętności bohatera – twórcy zdecydowali się na 50 poziomów i standardowo doświadczenie zdobędziemy za zabijanie, odkrywanie, czy też wypełnianie zadań. Nowe zdolności w znaczący sposób wpłyną na nasze wrażenia, jednak twórcy zaznaczają, że poziom przeciwników będzie skalowany względem głównego bohatera.

Ubisoft zdecydował się nawet na ciekawsze wykorzystanie łodzi – Adrestię będziemy ulepszać oraz dostosowywać, ale jednocześnie pojawi się opcja przejmowania ogłuszonych przeciwników, którzy mogą nam służyć i trafią na nasz „statek-bazę”. Podobny system widzieliśmy w Metal Gear Solid V: The Phantom Pain.

Źródło: https://gamingbolt.com/assassins-creed-odyssey-features-series-biggest-map-has-50-levels-of-character-progression

Tagi: Assassin's Creed: Odyssey mapa Ubisoft