Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.06.2018 17:52
Pół wieku poezji później na zwiastunie! Wiedźmin otrzyma pełnometrażowy film
2871V

Pół wieku poezji później na zwiastunie! Wiedźmin otrzyma pełnometrażowy film

Twórcy Pół wieku poezji później właśnie opublikowali nowy zwiastun, który pozwala spojrzeć na kilka scen z Wiedźminem w roli głównej. Na opowieść musimy zaczekać dłużej, ale autorzy postanowili zwiększyć przygodę i zaoferować pełnoprawną historię.

Nadal czekamy na pierwsze materiały z Wiedźmina od Netflix, ale nie możemy zapomnieć o fanowskim Pół wieku poezji później. Opowieść przygotowana przez miłośników uniwersum Andrzeja Sapkowskiego została zaprezentowana na pełnym zwiastunie.

Cyberpunk 2077 słowami Ciri. Genialny zwiastun gry CD Projekt RED

W ten piękny, słoneczny dzień, miała odbyć się premiera Pół wieku poezji później, ale autorzy zdecydowali się zmienić plany. Opowieść zostanie opublikowana w późniejszym terminie, ale zamiast 55 minut, otrzymamy pełnoprawna produkcję trwającą 80 minut.

Autorzy jednocześnie nie ukrywają, że na samym końcu prac po prostu zabrakło im funduszytwórcy potrzebują dodatkowych 25 tysięcy złotych, by móc zrealizować swoje marzenie i opublikować wielką przygodę w świecie Sapkowskiego.

Dewizą produkcji jest hasło "Film od Fanów dla Fanów", bowiem wszyscy pracujący przy nim ludzie robią to z pasji, na zasadach non profit. Ponadto sam będzie dostępny do obejrzenia za darmo na YouTube. Po trzech latach prac twórcy są już na finiszu, jednak wciąż brakuje im pieniędzy, na zakończenie zdjęć do tej pełnometrażowej produkcji. Do nakręcenia została im m.in. scena batalistyczna w Kaer Morhen oraz finałowy pojedynek Lamberta.

Dotychczas odbyły się dwie zbiórki, dzięki którym zespół otrzymał 79 tysięcy złotych. Mam szczerą nadzieję, że autorom uda się zebrać dodatkową gotówkę, bo najnowszy zwiastun wygląda obiecująco.  

W filmie wystąpią między innymi Mariusz Drężek (Lambert), Magdalena Różańska (Triss) oraz Zbigniew Zamachowski (Jaskier).

Źródło: YouTube.com

Tagi: Pół wieku poezji później trailer zwiastun