Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.06.2018 21:02
Cyberpunk 2077 powstaje od dawna. CD Projekt RED zmienił kierunek prac i nie bał się usuwać fragmentów gry
2765V

Cyberpunk 2077 powstaje od dawna. CD Projekt RED zmienił kierunek prac i nie bał się usuwać fragmentów gry

Pierwsza zajawka Cyberpunk 2077 została opublikowana w 2013 roku. Przez kolejne pięć lat oglądaliśmy materiały z Wiedźmina, poznawaliśmy kolejne przygody Geralta, a jednocześnie CD Projekt RED zajmował się stworzeniem zupełnie nowego IP. Było to trudne wyzwanie i twórcy przeliczyli swoje siły.

Od 2013 roku pojawiło się wiele plotek dotyczących Cyberpunk 2077 i w sprawie kilku postanowił wypowiedzieć się Marcin Iwiński, który wyjaśnił, że od czasu rozpoczęcia prac nad nową marką sporo się zmieniło.

Cyberpunk 2077 na eBayu. Dziennikarze sprzedają ekskluzywną figurkę rozdawaną na E3 2018

Jason Schreier z Kotatku w rozmowie z  współzałożycielem CD Projektu poruszył temat doniesień dotyczących zresetowania prac, czy też przyjęcia zupełnie nowego kierunku rozwoju Cyberpunk 2077. Iwiński nie ukrywa, że jego studio nie musi zwracać uwagi na dużego wydawcę, ponieważ CDP RED sam pracuje na swój rachunek, więc jeśli coś się nie podoba, to twórcy mogą skasować niektóre elementy:

„Jeśli coś nam się nie podoba, to nie mamy problemu powiedzieć: „OK, musimy przerobić tę część”. Może to oznaczać, że wyrzucamy sześć miesięcy pracy i tak się działo.”

Takie sytuacje czasami źle wpływają na deweloperów, którzy pracowali nad czymś miesiącami, a ich pomysł nie spotkał się z pozytywnym odbiorem, ale takie sytuacje po prostu się zdarzają. CD Projekt RED znajduje się w wyjątkowym miejscu, ponieważ twórcy mogą sobie na to pozwolić.

Cyberpunk 2077 tak naprawdę nie przeszedł pełnego restartu, ale twórcy szukali odpowiednich rozwiązań:

„Nie nazwałbym tego restartem, ale zmieniliśmy kierunek  i tak naprawdę szukaliśmy istoty gry. Jest to bardzo trudne podczas tworzenia nowej marki, ponieważ możesz zrobić wszystko, ale jednocześnie zawsze zadajesz sobie pytania. Proces tego wewnętrznego dialogu, a czasami nawet monologu rozgrywającego się w głowach ludzi jest bardzo trudny, bo nie wiesz, czy to będzie fajne.”

Dlaczego w tej sytuacji tak wcześnie zobaczyliśmy pierwszy zwiastun? Okazuje się, że CD Projekt RED w pewnym momencie chciał tworzyć dwa duże projekty jednocześnie, ale studio musiało skupić się wyłącznie na Wiedźminie 3: Dziki Gon, a później kolejnych dodatkach.

Źródło: https://kotaku.com/why-cyberpunk-2077-is-taking-so-long-1826920382

Tagi: