Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.06.2018 16:55
Polska vs. Senegal. Jaki wynik obstawiacie?
1542V

Polska - Senegal. Jaki wynik obstawiacie?

To w końcu dzisiaj odbędzie się pierwszy mecz Polaków na Mistrzostwach Świata w Rosji. Kadra Adama Nawałki zmierzy się z Senegalem, więc jest to dobry moment na przygotowanie się do tego wielkiego wydarzenia.

O godzinie 17:00 odbędzie się pierwszy mecz Polski na Mistrzostwach Świata w Rosji. Spotkanie możecie bez problemu zobaczyć na między innymi Sport.TVP.pl, a jednocześnie zachęcam czytelników do obstawiania wyników na PPE.pl!

Mistrzostwa świata w piłce nożnej - startuje nasz typer

Pierwszy mecz w turnieju to zdaniem ekspertów wyjątkowo trudne wyzwanie, ponieważ piłkarze muszą zaprezentować się z odpowiedniej strony, by kolejne spotkanie nie było pojedynkiem „o wszystko” a w najgorszej sytuacji ostatnie „o honor”.

Senegal dotychczas tylko raz miał okazję pojawić się na Mundialu – piłkarze z zachodniej Afryki pojawili się na Mistrzostwach Świata 2002 w Korei i Japonii. Zespół prowadzony przez francuskiego szkoleniowca Bruno Metsu poradził sobie lepiej od Polaków. Nie dość, że jego drużyna wygrała mecz otwarcia z Francją 1:0, to jeszcze awansowała do ćwierćfinału, gdzie przegrała po dogrywce z Turcją 0:1.

Pewną ciekawostką jest na pewno informacja, że w latach 2006-2008 Senegal był prowadzony przez Henryka Kasperczaka, jednak polski selekcjoner nie może zaliczyć tej przygody do udanej, ponieważ choć zespół awansował do Pucharu Narodów Afryki w 2008 roku, to jednak słabe wyniki w grupie (2:2 z Tunezją i 1:3 z Angolą) sprawiły, że Polak nie mógł dokończyć turnieju i podczas ostatniego spotkania Senegal był prowadzony przez asystenta Kasperczaka – Lamine N’Diaye.

Senegal ma w swoich szeregach kilku utalentowanych zawodników, którzy reprezentują duże, europejskie kluby – warto na pewno wyróżnić: Kalidou Koulibaly (Napoli), Kara Mbodji (Anderlecht), Youssouf Sabaly (Bordeaux), Idrissa Gueye (Everton), Cheikhou Kouyaté (West Ham) oraz oczywiście Sadio Mane (Liverpool).

Polska i Senegal jeszcze nigdy ze sobą nie grały.  W tym roku, w ramach przygotowań do mundialu, kadrowicze Nawałki mieli okazję zmierzyć się z inną afrykańską drużyną. W marcu przegrali we Wrocławiu z Nigerią 0:1.

Na MŚ 2018 drużyny z Afryki nie mogą się pochwalić dobrą passą. Egipt, Maroko, Nigeria i Tunezja przegrały swoje mecze. Odpowiednio z Urugwajem (0:1), Iranem (0:1), Chorwacją (0:2) i Anglią (1:2).

To na pewno nie będzie łatwa przeprawa dla Biało-Czerwonych, ale to jednocześnie dobry moment na zapytanie Was – jaki wynik obstawiacie?  

Tagi: