Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.06.2018 20:15
The Elder Scrolls 6 ma już datę premiery
4832V

The Elder Scrolls 6 ma już datę premiery, ale Todd Howard nie podaje szczegółów

Na targach E3 spojrzeliśmy na krótką zajawkę The Elder Scrolls 6 i chociaż twórcy wciąż nie rozpoczęli głównych prac nad tytułem, to Bethesda ma już ustaloną datę premiery. Informacją podzielił się Todd Howard.

Bethesda postanowiła obudzić śpiących graczy i zakończyła konferencję zapowiadając dwa, duże RPG-i. The Elder Scrolls 6 oraz Starfield zmierzają na rynek, ale w obu przypadkach nie powinniśmy oczekiwać premiery na aktualnej generacji konsol.

The Elder Scrolls 6 znajduje się w pre-produkcji. Starfield zadebiutuje wcześniej

Starfield ma już grywalny kod, więc w kolejnych latach będziemy częściej słyszeć o produkcji, jednak to The Elder Scrolls 6 elektryzuje graczy z całego świata. Todd Howard kolejny raz podkreślił, że gra znajduje się w „bardzo wczesnej fazie rozwoju”, a dokładnie studio zajmuje się samą koncepcją oraz ustala styl artystyczny.

Bethesda długo wstrzymywała się z rozpoczęciem faktycznych prac, ponieważ studio uważało, że na rynku nie znajduje się technologia, która mogłaby udźwignąć ciężar tej opowieści. Teraz nowa generacja jest już na wyciągnięcie ręki, więc twórcy mogą małymi krokami przygotowywać się do faktycznej produkcji.

Todd Howard w trakcie rozmowy z dziennikarzem GameSpotu podkreślił, że nawet w takich okolicznościach, jego studio ma już przygotowaną datę premiery dla The Elder Scrolls 6. Dyrektor kreatywny nie zamierza oczywiście zdradzać szczegółów, ponieważ jak wiadomo duże tytuły AAA powstają nawet 5 lat, a aktualnie Bethesda dopiero szykuje się do kreowania faktycznej gry.

Mimo wszystko możemy mieć pewność, że producent ma wielkie plany i zamierza w kolejnych latach rozwijać dwa wielkie światy.

Źródło: https://gamingbolt.com/the-elder-scrolls-6-release-date-has-already-been-decided-says-todd-howard

Tagi: Bethesda The Elder Scrolls 6 Todd Howard