Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.06.2018 22:22
Dying Light 2 ze zmianami w kooperacji. Nad grą pracują twórcy najlepszych zadań z Wiedźmin 3: Dziki Gon
1786V

Dying Light 2 ze zmianami w kooperacji. Nad grą pracują twórcy najlepszych zadań z Wiedźmin 3: Dziki Gon

Techland ujawnił na targach w Los Angeles Dying Light 2 i twórcy małymi krokami przedstawiają światu swoją nową produkcję. Wrocławianie zdecydowali się na kilka istotnych zmian w rozgrywce, a ich zespół został rozszerzony o nowe twarze, które pomogą rozwinąć grę w odpowiednim kierunku.

W 2019 roku gracze zapoznają się z Dying Light 2. Gra wrocławskiego studia zmierza na PlayStation 4, Xboksa One oraz komputery osobiste, więc w kolejnych miesiącach powinniśmy mieć często okazję spojrzenia na materiały z produkcji.

E3 2018 – Zapowiedzi, materiały, wiadomości. Wszystko w jednym miejscu

Jedną z największych innowacji w Dying Light 2 są wybory, narracja oraz konsekwencje decyzji i właśnie z powodu tych zmian studio musiało dokonać istotnej ewolucji w kooperacji. Techland ponownie pozwoli nam poznać całą grę w czteroosobowym zespole, jednak teraz jeden z graczy będzie hostem.

Ma to oczywiście głębszy sens, ponieważ Techland opiera rozgrywkę na trudnych, często moralnych wyborach, więc w tym wypadku jeden zawodnik będzie musiał podejmować decyzje i konsekwencje wpłyną na „świat”.

Techland od premiery Dying Light nie próżnował i firma zdecydowała się na istotne transfery – nad historią pracował Chris Avellone (jeden z głównych twórców Fallout 2, czy też Fallout: New Vegas), a jednocześnie do Wrocławia zdecydowało się przeprowadzić kilku twórców Wiedźmina 3: Dziki Gon – ekipa odpowiedzialna za między innymi linię zadań z Krwawym Baronem zajmuje się rozwojem Dying Light 2.

Nowi twórcy na pewno w ciekawy sposób wpłyną na Dying Light 2, które już od pierwszych materiałów potrafi zaintrygować.

Źródło: https://www.vg247.com/2018/06/14/dying-light-2-bloody-baron-witcher-3/

Tagi: Dying Light 2 Techland