Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.06.2018 21:30
LawBreakers za darmo. Twórcy reanimują trupa
1183V

LawBreakers za darmo. Twórcy reanimują trupa

Boss Key Productions sięgnęło po rozwiązanie, które powinno zostać zastosowane w przypadku LawBreakers dobre kilkanaście miesięcy temu. Twórcy zdecydowali się przejść na model biznesowy free-2-play i w rezultacie LawBreakers jest dostępny za darmo.

W połowie ubiegłego miesiąca miałem okazję wspomnieć na portalu o zamknięciu Boss Key Productions. Cliff Bleszinski powiedział „dość” i aktualnie twórca nie zdradził swoich planów dotyczących kariery.

Boss Key Productions kończy działalność. Cliff Bleszinski zamyka studio odpowiedzialne za LawBreakers

LawBreakers nie potrafiło się przebić i w rezultacie gra od premiery borykała się z brakiem graczy na serwerach. Niektórzy dziennikarze nie mogli zrecenzować produkcji, bo… Nie potrafili natrafić na innych zainteresowanych i z miesiąca na miesiąc tytuł umierał.

Boss Key Productions nie zdecydowało się w odpowiednim momencie przejść na model biznesowy free-2-play, który jak wiadomo był początkowo opcją numer 1, ale przed samym debiutem Bleszinski zdecydował się na zmianę. LawBreakers wylądował na Steam oraz PlayStation Store, lecz strzelanka nigdy nie cieszyła się odpowiednim zainteresowaniem.

Teraz – już w zasadzie po śmierci – LawBreakers jest dostępne za darmo. Czy ma to głębszy sens? Szczerze mówiąc wątpię, bo autorzy przespali moment, w którym mogli osiągnąć jakikolwiek sukces. Mimo wszystko jeśli nie mieliście okazji – warto sprawdzić produkcję.

Co ciekawe, na PlayStation Store LawBreakers jest wciąż dostępne w normalnej cenie… Chociaż gry nie znajdziecie w polskim oddziale sklepu.

Tagi: boss key productions free-to-play Lawbreakers pc za darmo