Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 31.05.2018 14:03
The Magic Order od Netflix. Firma zaprosi widzów do czytania komiksów
542V

The Magic Order od Netflix. Firma zaprosi widzów do czytania komiksów

Netflix w ubiegłym roku nabył Millarworld, czyli znane wydawnictwo komiksowe. Od tego czasu czekaliśmy na realizację pierwszego serialu oryginalnego na podstawie między innymi Kick Ass, ale firma na dobry początek zaprosi subskrybentów do zapoznania się z komiksem. Zobaczcie zwiastun The Magic Order.

Millarworld stworzyło wiele mocnych historii i może pochwalić się kapitalnymi bohaterami, jednak wydawnictwo nie jest tak znane jak Marvel Comics, czy też DC Comics. Netflix doskonale zdaje sobie z tego sprawę, jednak firma ma ciekawy plan.

Netflix kupił Millarworld! Szykują się ekranizacje wielkich opowieści

Platforma nie zamierza wyłącznie rozwijać nowych seriali, filmów oraz dokumentów. Millarworld nadal będzie tworzyć komiksy, które dzięki zasięgom Netflixa mogą trafić do szerokiego grona odbiorców, a później właśnie na podstawie tych historii powstaną kolejne produkcje, które trafią do wszystkich subskrybentów. Twórcy mogą w tej sytuacji pozwolić sobie na ciekawą korelację na poziomie komiks-serial-film, a jednocześnie przynajmniej część z tych przyjemności będzie dostępna wyłącznie dla klientów Netflixa.

Na dobry początek fani komiksów mogą zapoznać się z The Magic Order – historia w tym wypadku przedstawi losy pięciu rodzin magików, które przysięgły chronić nasz świat, jednak czarodzieje muszą walczyć z potężnym przeciwnikiem. Bohaterowie za dnia żyją razem z nami, są naszymi sąsiadami, ale w nocy są zmuszeni do obrony mieszkańców przed siłami ciemności.

13 czerwca odbędzie się premiera sześciozeszytowej serii, za którą odpowiada Mark Millar oraz Olivier Coipel. Ten pierwszy oczywiście przygotował scenariusz, a drugi zajął się rysunkami. Duet wcześniej miał okazję tworzyć między innymi takie przygody jak Old Man Logan.

Trudno powiedzieć, że Netflix pozwoli nam zapoznać się z cyfrową wersją komiksu, ale szczerze? Mam nadzieję, że właśnie tak będzie.  

Źródło: YouTube.com

Tagi: komiks millarworld Netflix trailer zwiastun

Nie przegap