Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.05.2018 19:11
Avatar od Ubisoftu zadebiutuje dopiero za kilka lat. Gra dopiero na następną generację?
611V

Avatar od Ubisoftu zadebiutuje dopiero za kilka lat. Gra dopiero na następną generację?

Od przeszło roku wiemy o pracach Ubisoftu nad grą w świecie uniwersum Avatar, jednak nie oznacza to, że produkcja zadebiutuje w przyszłym, czy też nawet kolejnym roku. Francuzi w tym wypadku nie muszą się specjalnie śpieszyć.

Avatar z 2009 roku zarobił ponad 2,7 mld dolarów i to bez wątpienia jeden z największych sukcesów w historii kina. Film zgarnął trzy Oscary, dwa Złote Globy, dwie nagrody BAFTA oraz trzy Saturny i James Cameron pracuje nad kolejnymi przygodami.

Avatar nie zabije The Division

Ubisoft nawiązał współpracę  z Lighstorm Entertainment oraz Fox Interactive, na mocy której powstaje właśnie produkcja w świecie Avatara. Gra ma śmigać na Massive’s Snowdrop (silnik znany z The Division) i nad tytułem pracuje Ubisoft Massive (ekipa od The Division).  

Deweloperzy mają sporo czasu na przygotowanie tytułu, ponieważ premiera odbędzie się dopiero za kilka lat:

„Avatar jest jedną z największych i najpotężniejszych marek… Mamy świetny plan dla tej produkcji, z silnym zespołem i silnikiem. Film zadebiutuje pod koniec 2020 roku, więc nasza gra nie ukaże się wcześniej niż w roku fiskalnym 2021.”

Rok fiskalny 2021 rozpocznie się 1 kwietnia 2020 i zakończy 31 marca 2021 roku, więc w okolicach tej daty możemy liczyć na premierę gry. Autorzy mają w tej sytuacji jeszcze dobre kilka lat na rozwijanie koncepcji i przygotowanie tytułu, który osiągnie ogromny sukces.

W sumie możemy mieć pewność, że w okolicach debiutu filmu o marce będzie bardzo głośno, więc Ubisoft nie będzie się musiał męczyć z kampanią marketingową. Jeśli James Cameron nie zawiedzie, to pozycja francuskiego wydawcy powinna sprzedawać się niczym ciepłe bułeczki.

Nie możemy jednocześnie zapomnieć, że w okolicach 2020-2022 możemy oczekiwać nowej generacji konsol, więc może Avatar będzie jednym z pierwszych hitów przygotowywanych przez Ubisoft na nowe urządzenia?

Źródło: https://gamingbolt.com/ubisofts-avatar-game-wont-release-before-fiscal-year-2021

Tagi: Avatar Ubisoft Ubisoft Massive