Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.03.2017 19:13
Postacie z Avatara - nad nową grą pracuje Massive Entertainment
1055V

Avatar nie zabije The Division. Ubisoft tłumaczy sytuację

Francuska korporacja w tym tygodniu zapowiedziała wielką współpracę, na mocy której powstanie gra w uniwersum Avatara. Za pozycję odpowiadać będzie Massive Entertainment i z tego powodu wielu graczy obawiało się, że przez projekt ucierpi marka The Division. Ubisoft ma jednak plan.

Lighstorm Entertainment oraz Fox Interactive podpisało umowę z Ubisoftem, dzięki której Massive Entertainment przygotuje nową grę w uniwersum Avatara. Nie otrzymaliśmy aktualnie większych konkretów, ale nad grą będzie czuwał James Cameron - znany reżyser zapoznał się z koncepcją, która przypadła mu do gustu.

Avatar. Ubisoft zapowiedział nową grę w tym wielkim uniwersum

Ta wiadomość nie wywołała wśród wielu graczy niezdrowej ekstazy, ponieważ fani The Division zaczęli się obawiać o rozwój marki. Chociaż pierwsza odsłona nie została doceniona przez całą społeczność, to jednak tytuł ma wielkie grono sympatyków, którzy liczą na kontynuację.  

Z tego powodu Ubisoft postanowił wydać bardzo konkretne oświadczenie – firma stworzyła dla projektu Avatar zupełnie nowy, dedykowany zespół i w Massive Entertainment odbywa się właśnie rekrutacja najlepszych pracowników, którzy zaopiekują się pozycją.

Rozwój gry w najmniejszym stopniu nie wpłynie na prace nad The Division – gra będzie wciąż wspierana aktualizacjami, a Ubisoft wspomina o „długoterminowej perspektywie”. Nie możemy zapomnieć, że firma przygotowuje film w tym uniwersum, który zapewne trafi na wielkie ekrany w okolicach premiery The Division 2.

Massive Entertainment  przygotowuje się podobno do zaprezentowania nowych informacji dotyczących rozwoju IP.

Materiał: Massive, Lightstorm and Fox Interactive team up for a game based on Avatar universe

Źródło: https://www.videogamer.com/news/avatar-will-not-impact-future-of-the-division

Tagi: Avatar massive entertainment the division Ubisoft