Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.05.2018 20:51
Overwatch na Nintendo Switch? Blizzard dostrzega konsolę i mówi o wyzwaniach
901V

Overwatch na Nintendo Switch? Blizzard dostrzega konsolę i mówi o wyzwaniach

Blizzard wciąż nie zdecydował się wrzucić swoich produkcji na Nintendo Switch, ale słowa starszego producenta Overwatch są bardzo interesujące. Deweloper wspomina o pewnych wyzwaniach i jego zespół wciąż ocenia możliwość przeniesienia gry na kolejną platformę.

Overwatch wciąż cieszy się sporą popularnością na PlayStation 4, Xboksach One oraz komputerach osobistych. Twórcy rozwijają grę przygotowując dodatkowe atrakcje, ale jednocześnie starają się przyglądać innym urządzeniom.

Overwatch. Jak powstają bohaterowie? Rozmawiamy z twórcami

W sprawie przeniesienia Overwatch na Nintendo Switch wypowiedział się Matthew Hawley, który nie ukrywa, że przygotowanie nowej wersji „to jedna z tych rzeczy, którą wciąż oceniamy”. Producent jednocześnie zaznaczył, że wciąż istnieje pewne ryzyko wprowadzenia gry na zupełnie nową dla firmy platformę.

Przedstawiciel Blizzarda nie mógł oczywiście niczego zapowiedzieć, ale podkreślił, że „zobaczymy dokąd zmierzają sprawy” i jego zespół aktualnie zamierza skoncentrować się na rozwijaniu tytułu:

„Oczywiście jest ogromna liczba ludzi, którzy posiadają Nintendo Switche i urządzenia mobilne, ale obecnie główny zespół programistów koncentruje się na rozwijaniu produkcji.”

Nie możemy przy tym zapomnieć, że według jednej z plotek, Blizzard ma aktywnie pracować nad przeniesieniem Diablo 3 na Nintendo Switch, więc może Overwatch będzie drugim tytułem, który uzupełni listę wydawniczą studia? W sumie chętnie zagrałbym w tę produkcję na kolejnej platformie.

Źródło: https://www.videogamer.com/news/blizzard-wont-totally-rule-out-a-switch-version-of-overwatch

Tagi: blizzard Nintendo Switch Overwatch