Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.05.2018 14:23
Battlefield V z dwoma typami walut. Niektóre rzeczy kupimy za prawdziwą gotówkę
1970V

Battlefield V z dwoma typami walut. Niektóre rzeczy kupimy za prawdziwą gotówkę

DICE szykuje się do wielkiej prezentacji rozgrywki z Battlefield V, a jednocześnie deweloperzy prezentują szczegóły dotyczące produkcji. Dzisiaj mogę potwierdzić, że w grze pojawią się dwa typy walut.

Wierni fani serii Battlefield wyruszą do walki już 19 października. Produkcja będzie w tym dniu dostępna na PlayStation 4, Xboksach One oraz komputerach osobistych, a zainteresowani mogą liczyć na wiele sieciowych trybów, fabularną kampanię oraz kooperacyjne misje.

Battlefield V. Data premiery, kampania, kooperacja, Wielkie Operacje, bez Przepustki Premium, beta

Twórcy w dniu zapowiedzi potwierdzili brak Przepustki Premium i wszystkie dodatkowe mapy oraz tryby będą dostępne w grze bez dodatkowych opłat. Studio przygotowało nawet system nazwany „Teatr Wojenny”, który pozwoli graczom uczestniczyć w tematycznych wydarzeniach.

DICE skupiło się również na stworzeniu rozbudowanej personalizacji, dzięki której zadbamy między innymi o wygląd żołnierzy – właśnie w tym miejscu wykorzystamy dwa typy walut. Pierwszy to typowa gotówka zdobywana przez rozgrywkę, więc ponownie otrzymamy możliwość odblokowywania elementów dzięki zwykłej rozgrywce, ale autorzy pozwolą również „przyspieszyć proces” kupując za prawdziwą gotówkę walutę premium.

Należy jednocześnie zaznaczyć – DICE oparło model biznesowy na skórkach, więc za prawdziwą gotówkę zgarniemy wyłącznie kosmetyczne przedmioty. W Battlefield V nie pojawią się również lootboxy.

Lars Gustavsson – dyrektor kreatywny– wspomniał o wadze balansu i porównał rozgrywkę w Battlefieldzie do znanej gry „papier, kamień, nożyce”, ponieważ żadna z giwer na polu walki nie może być potężniejsza od pozostałych – „gdy dostajesz więcej broni, masz różnorodność, ale nie możesz otrzymać lepszych egzemplarzy”.

Tagi:

Nie przegap