Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.05.2018 15:00
Barack i Michelle Obama zakładają Higher Ground Productions. Będą tworzyć dla Netflix
780V

Barack i Michelle Obama zakładają Higher Ground Productions. Będą tworzyć dla Netflix

Netflix zyskał kolejnych, cennych partnerów. Była para prezydencka Stanów Zjednoczonych zdecydowała się założyć wytwórnię, która będzie specjalizować się w dostarczaniu na rynek seriali, dokumentów oraz najróżniejszych programów. Higher Ground Productions będzie przez kolejne lata związane ze wspomnianą platformą.

O wielkiej współpracy Baracka i Michelle Obamy z włodarzami Netflix mówiono już w ubiegłym roku, ale w końcu zostały podpisane stosowne dokumenty. Nowopowstała wytwórnia ma wielkie cele i wkrótce poznamy pierwsze projekty Higher Ground Productions.

Trzynaście powodów 2 na Netflix. Zwiastun przedstawia historię i zaprasza do oglądania

Subskrybenci Netflixa nie mogą narzekać na brak ciekawych treści. Firma systematycznie publikuje oryginalne filmy, seriale, czy też dokumenty, a jednocześnie włodarze korporacji inwestują ogromną gotówkę w kolejne projekty.

Na mocy najnowszej umowy Higher Ground Productions zajmie się tworzeniem seriali, dokumentów, czy też programów telewizyjnych dla Netflixa. Barack i Michelle Obama zdecydowali się na podpisanie „wieloletniego kontraktu”, jednak nie poznaliśmy szczegółów trwania umowy. Pewną ciekawostką jest na pewno tematyka – Higher Ground Productions ma nie podejmować tematów aktualnej sytuacji politycznej w Stanach Zjednoczonych.

W specjalnym oświadczeniu Barack Obama wspomniał, że dzięki zasiadaniu na stołku prezydent miał okazję poznać wielu fantastycznych ludzi z różnych środowisk i teraz będzie przekonywał utalentowanych, inspirujących i kreatywnych twórców do tworzenia dla Higher Ground Productions a jednocześnie dla Netflix.

Aktualnie nie poznaliśmy konkretnych tytułów, czy też dat premier, ale możemy mieć pewność, że nazwisko „Obama” sprawi, że kolejnymi produkcjami zainteresują się widzowie z całego świata.

Źródło: https://www.hollywoodreporter.com/live-feed/obamas-ink-producing-deal-netflix-1113672

Tagi: film higher ground productions Netflix serial